لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۸

موسوی: باطل رفتنی است، حوادثی سهمگین در پیش است


موسوی: باطل رفتنی است، حوادثی سهمگین در پیش است
موسوی: باطل رفتنی است، حوادثی سهمگین در پیش است
<!-- IMAGE -->

میرحسین موسوی، نامزد معترض به نتیجه انتخابات اخیر ریاست جمهوری، روز چهارشنبه در بیانیه ای تازه از دستگیری علیرضا بهشتی و مرتضی الویری، مسوولان کمیته پیگیری امور آسیب دیدگان حوادث ایام اخیر، به شدت انتقاد کرد و از مردم ایران خواست مراقب «تحرکات کور» مخالفان باشند.

در این بیانیه آمده است: «مردم ایران! کاملا پیداست که تلاش‌های شما برای بازگرداندن آرامش به جامعه قرار نیست با پاسخی خردمندانه روبرو شود. روزهايی خطير در پيش‌ رو قرار گرفته است. دستگيری كسانی چون دكتر بهشتی يک نشانه است كه از حوادثی سهمگين‌ تر خبر می‌دهد. اما باطل رفتنی است و آن چيزی كه به مردم سود می ‌رساند باقی می ‌ماند.»

در روزهای گذشته دکتر سید علیرضا بهشتی، مشاور ارشد میرحسین موسوی، مهندس مرتضی الویری و سردار محمد عزلتی مقدم، از مسوولان ستاد انتخاباتی موسوی و مهدی کروبی دستگیر شده اند.

در ادامه بیانیه موسوی خطاب به معترضان به نتیجه انتخابات آمده است: «سلسله حوادث جديدی كه آغاز شده است به مانند ديگر تحركات كور اين ايام برای مخالفان شما جز خسارت باقی نخواهد گذاشت. مراقب باشيد كه آنها شما را تحريک نكنند و به هنگام نابود كردن خود به كاشانه و كشورتان لطمه نزنند.»

علیرضا بهشتی، که اخیرا بازداشت شده است، فرزند محمد بهشتی اولین رئیس دیوان عالی کشور پس از انقلاب ۱۳۵۷، اولین دبیرکل حزب جمهوری اسلامی و نایب رئیس مجلس خبرگان قانون اساسی بود که در هفتم تیر ۱۳۶۰ در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی کشته شد.

علیرضا بهشتی پیش از بازداشت خبر داده بود که مأموران امنیتی شامگاه دوشنبه وارد دفتر کمیته پیگیری اوضاع بازداشتی ها و آسیب دیدگان شدند و اسناد و مدارک و یک لپ تاپ موجود در این دفتر را با خود بردند.

به گفته او قرار بود مأموران دادستانی برای طرح برخی سئوالات و گفت و گو با مسئول کمیته به این محل مراجعه کنند اما پس از ورود، حکمی در مورد انتقال مدارک را ارائه دادند.

علیرضا بهشتی و مرتضی الویری نمایندگان میرحسین موسوی و مهدی کروبی در کمیته پیگیری وضعیت زندانیان و آسیب دیدگان حوادث پس از انتخابات هستند و یکی از ماموریت های عمده آنها جمع آوری اسامی کشته شدگان و بازداشتی ها بوده است.

اخیراً این کمیته طی گزارشی اسامی هفتاد و دو تن از کشته شدگان در جریان تظاهرات و یا در زمان بازداشت را منتشر کرد. مسئولان کمیته اعلام کردند این گزارش که حاوی جزئیاتی درباره نحوه کشته شدن این افراد به دست مأموران دولتی است، براساس مراجعه خانواده قربانیان و شواهد موجود تدوین شده است.

همزمان در همین روز، دفتر انجمن دفاع از زندانيان به مسئولیت عماد الدين باقی، فعال حقوق بشر به حکم دادستان جديد تهران نیز پلمب شد.

دادستان جدید تهران، عباس جعفری دولت آبادی است که جانشین قاضی سعید مرتضوی شده است.

XS
SM
MD
LG