لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۴

پرزيدنت اوباما در سخنرانی ملی روز چهارشنبه از اصلاح خدمات درمانی دفاع خواهد کرد


<!-- IMAGE -->

ترميم خدمات درمانی از اولويت های مشی داخلی رييس جمهوری آمريکاست. در حالی که قرار است امروز، چهارشنبه، پرزيدنت اوباما مساله اصلاح خدمات درمانی کشور را در حضور قانونگذاران سنا و کنگره مطرح کند رييس جمهوری آمريکا روز دوشنبه در سفر خود به اوهايو در شهر سين سيناتی دگر باره بر لزوم ترميم خدمات درمانی کشور تاکيد کرد.

پرزيدنت اوباما گفت نزديک به يک قرن است که ما برای خدمات درمانی با کيفيت خوب و در شرايطی که همگان استطاعت آن را داشته باشند مبارزه کرده ايم. اين مدت زمان طولانی است. و در حال حاضر نيز ماه هاست که کشور و کنگره در مورد آن بحث و مناظره می کنند. بحث سازنده و مهم است ولی هر بحثی سرانجام بايد پايان گيرد تصميم گرفته شود و اصلاحات به مرحله اجرا در آيد.

پرزيدنت اوباما امروز جزييات چار چوب طرح پيشنهادی خود را در جلسه مشترک کنگره و سنا به قانونگزاران معرفی خواهد کرد.

ترميم سيستم خدمات درمانی آشفته کشورکه شامل معرفی نوعی بيمه دولتی زير پوشش قرار دادن ٤٦ ميليون امريکايی که بيمه درمانی ندارند و کاهش هزينه سرسام آور خدمات درمانی است از اولويت های پرزيدنت اوباماست و پيشبرد اين طرح در واقع محکی بر توان رهبری اين رييس جمهوری جوان است. دستياران و مشاوران پرزيدنت اوباما می گويند رييس جمهوری ايالات متحده به لزوم وجود گزينه بيمه درمان دولتی در لايحه خدمات درمانی معتقد است ولی امکان مصالحه و توافق بر آن را نيز مد نظر دارد.

پرزيدنت اوباما گفت من هنوز بر اين باورم گزينه بيمه درمان دولتی کيفيت اين خدمات درمانی را بهبود می بخشد و هزينه را نيز پايين می آورد. ولی قانونگذاران دموکرات هنوز نتوانسته اند لايحه ترميم خدمات درمانی را تدوين کنند و اکثر جمهوريخواهان از ابتدا با اين اصلاحات مخالفت کرده اند. طرح ترميم خدمات درمانی مساله بسيار بحث برانگيزی در ميان موافقا ن و مخالفان آن بوده است ولی در حالی که بسياری از آمريکاييان نگران اين طرح هستند شرکت کنندگان در سخنرانی پرزيدنت اوباما در سين سيناتی حمايت خود از برنامه اصلاح خدمات درمانی وی را اعلام کردند.

XS
SM
MD
LG