لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۳

وقايع روز: حمله نيروهای امنيتی به ستاد موسوی و ديگر خبرها


وقايع روز: حمله نيروهای امنيتی به ستاد موسوی و ديگر خبرها
وقايع روز: حمله نيروهای امنيتی به ستاد موسوی و ديگر خبرها
<!-- IMAGE -->

حمله نيروهای امنيتی به دفتر پيگيری بازداشت شدگانِ ستاد مير حسين موسوی

به گزارش نوروز بعد ازظهر روز دوشنبه نيروهای امنيتی بدون ارائه حکمی به دفتر ميرحسين موسوی هجوم برده و تمام اموال و اسناد آن را بدون صورتجلسه به مکان نامعلومی بردند. کميته پيگيری بازداشت شدگان ستاد موسوی بعد از رويدادهای پس از انتخابات به رياست دکتر علی بهشتی، فعاليت خود را آغاز کرد. به گزارش نوروز نيروهای امنيتی در پاسخ به اينکه بايد برای اموال و اسناد توقيفی صورت جلسه نوشته شود گفته اند اصلا قرار نيست اين اموال بازگردانده شود که لازم به صورتجلسه باشد.


رئيس فراکسيون خط امام مجلس خواهان تحت تعقيب قرار گرفتن محمد علی جعفری شد

حسين هاشميان رئيس فراکسيون خط امام مجلس در گفت و گو با پارلمان نيوز از دادستان نيروهای مسلح خواست که گرفتن محمد علی جعفری، فرمانده سپاه را تحت تعقيب قرار دهد، زيرا که به گفته ی او فرمانده سپاه بيش از اندازه به قبه نظامی ‌اش مغرور شده و بايد حدود فعاليت نظامی ‌اش مشخص شود. فرمانده سپاه اخيراً اصلاح طلبان را به تلاش برای تضعيفِ ولی فقيه متهم کرده بود. رئيس فراکسيون خط امامِ مجلس روز دوشنبه در واکنش به اين سخنان گفت سردار جعفری حتی نمی داند که ولايت فقيه چيست آن وقت به خود اجازه می دهد در اين مسائل وارد شود. در همين حال حسين هاشميان در نهايت با تاييد خبرِ استعفای برخی از سپاهيان، دليل اين اقدام را دخالت های اخير سپاه خواند.

فرمانده ارشد سپاه در حال برنامه ريزی برای مقابله با تحركات در مراكز آموزشی

به گزارش ايسن علی فضلی فرمانده سپاه سيد الشهدا در تهران در نشست اعضای شورای بسيج دانشجويی دانشگاه‌های تهران گفت: هم ‌اكنون زمزمه‌هايی از تحركات در مراكز آموزشی شنيده مي‌شود و ما بايد در اين خصوص هوشيار باشيم و برخورد مناسبی داشته باشيم. سردار فضلی افزود: هفته ‌آينده در جلسه‌ ی اتاق فكری كه خواهد داشت، به دنبال هماهنگی در خصوص چگونگی برخورد با اين حوادث احتمالی است.

آيت الله صانعی: نبايد در مقابل پايمال شدن حقوق مردم سکوت کرد

آيت الله صانعی، مرجع شيعه پيگيری حقوق مردم را يک وظيفه خواند و گفت نبايد در مقابل پايمال شدن اين حقوق سکوت کرد. يوسف صانعی روز دوشنبه در ديدار با اعضای دفتر تحکيم وحدت دروغ پردازی و اتهام زدن عليه شخصيت های انقلابی را، تهمت زدن به کل انقلاب و نظام خواند. او با تاکيد براينکه مردم نبايد به دروغ گوش دهند، گفت امروز برخی با اعِمال فشارها می خواهند که ديگر کسی به فکر مردم و دفاع از منافع مردم نباشد

احمدی نژاد: عده ای فريب خوردند به خيابان آمدند و سر و صدا کردند

محمود احمدی نژاد در تازه ترين اظهار نظر خود و در اولين نشست مطبوعاتی پس از آغاز به کار کابينه دوم خود، با اشاره به اعتراض های مردم پس از انتخابات گفته که عده ای فريب خوردند به خيابان آمدند و سر و صدا کردند. اين اظهارات از سوی برخی منتقدان، توهين به ملت دانسته شده، چنانکه دکتر قاسم شعله سعدی، حقوقدان و فعال سياسی اين اظهارات را دارای بار حقوقی دانسته و اعتقاد دارد چنانچه قوه قضاييه استقلال عمل داشته باشد بايد به عنوان مدعی العموم، احمدی نژاد را به خاطر اين اظهارات محاکمه کند.

مراسم سالگرد درگذشت آيت الله طالقانی لغو شد

به گزارش ادوار نيوز مراسم سالگرد درگذشت آيت الله طالقانی که قرار بود اين چهارشنبه در حسينه ارشاد برگزار شود، امسال به دليل مخالفت مقامات دولتی لغو شده است. بنا به اين گزارش، لغو مراسمی که توسط خانواده‌ آيت ‌الله طالقانی سازماندهی شده بود، در حالی صورت می ‌گيرد که قرار است در همان روز مراسمی توسط مسئولين دولتی برگزار شود. خانواده آيت الله طالقانی اکنون سالهاست که مراسم سالگرد درگذشت او را در حسينيه ارشاد برگزار می کند. پيش از اين مراسم احيا در آرامگاه آيت الله خمينی نيز لغو شده بود.

قربانيان قتل های سريالی ماهشهر

روزنامه دولتی ايران در گفت وگويی اختصاصی با معاون دادگستری استان خوزستان از ابهام در انگيزه و تعداد قربانيان قتل های سريالی ماهشهر خبر داده است. به نوشته ايران سايت رسمی پليس در حالی از اعتراف عامل قتل‌های سريالی زنانِ ماهشهر به چهارمين قتل خبر داد كه معاون دادگستری استان خوزستان اين خبر را تكذيب كرد. به گزارش سايت پليس، متهم پس از ساعت‌ها بازجويی فنی، تخصصی لب به اعتراف گشود و به قتل يک زن جوان ديگر اعتراف كرد، اما تا كنون جسد قربانی كشف نشده است. متهم - ٣٥ ساله - در اداره آگاهی ماهشهر گفته است پس از سوار كردن زنان، آنها را به خارج از شهر برده و زير يک پل خفه می ‌كرده.

مشکلات توليد موبايلِ ايرانی

روزنامه همشهری چاپ تهران در مطلبی مشکلات توليد موبايل ايرانی را بررسی کرده است. اين گزارش به اين سوال پرداخته که که آيا مانع در راه توليد موبايل ايرانی تکنولوژی است و يا مديريت. در بخشی از مطلب روزنامه همشهری آمده: درحالی ‌كه محصولات خارجی و به‌ ويژه محصولات بنجل و بی كيفيت چينی، بازار مخابرات ايران را اشغال كرده‌اند و حتی توانمندی ‌های داخلی در حوزة نرم ‌افزارهای مخابراتی زير سايه سنگينِ حضور شركت‌های خارجی و باز هم متأسفانه چينی ‌ها پنهان شده است، سخن گفتن از توان داخل و بهانه قرار دادن آن برای توجيه يک پروژة از پيش‌ شكست ‌خورده، چندان مقبول صاحب‌ نظران بی طرف قرار نمی ‌گيرد.

نوع برخورد ماموران پليس با مردم

روزنامه سرمايه می نويسد بيشتر شکايت های گزارش شده مردم از پليس مربوط به نوع برخورد ماموران با آنها بوده است. رئيس پليسِ پيشگيری از جرمِ تهران همچنين از ثبت ٩٢٥ پرونده تخلف برای ماموران کلانتری های تهران در شش ماه گذشته خبر داد. به گفته اين مقام پليس تا امروز ٥٠ درصد پرسنل دوره های استاندارد سازی رفتار را برای انجام رفتارهای متناسب با مردم گذرانده اند. به نوشته سرمايه بيشترين پرونده های تشکيل شده در کلانتری ها مربوط به جرائم راهنمايی و رانندگی، نزاع و درگيری و همچنين مواد مخدر بوده است.

XS
SM
MD
LG