لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۵

۱۰ ستیزه گر در حمله موشکی آمریکا در شمال پاکستان کشته شدند


Taployên Hunermendê Şêwekar Riza Topal
Taployên Hunermendê Şêwekar Riza Topal
<!-- IMAGE -->

مقامات پاکستان می گویند در حمله موشکی مظنون یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در یک منطقه قبیله ای در نزدیکی مرز افغانستان، بالغ بر ۱۰ ستیزه گر کشته شدند. این حمله شامگاه سه شنبه در وزیرستان جنوبی در پی حمله مشابهی در روز دوشنبه در همان منطقه که ۵ تن را کشت روی داد.

عقیده بر این است که هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در ماه های اخیر بیش از ۴۰ موشک به قرارگاه های مظنون القاعده و طالبان در شمال غربی پاکستان پرتاب کرده اند.

در این میان، ارتش پاکستان می گوید نیروهای آن در جریان عملیاتی در منطقه خیبر علیه گروه لشکر اسلام، وابسته به القاعده، ۲۴ ستیزه گر را کشتند. این حمله هفته پیش در پی یک انفجار انتحاری در یک پاسگاه مرزی که دست کم ۲۱ تن را کشت، صورت گرفت.

پیشتر، مقامات در شمال غربی پاکستان گفتند در تیراندازی ستیزه گران در منطقه قبیله ای اورکزی در روز سه شنبه، چهار دانش آموز کشته شدند. برخی از مقامات محلی اظهار نظر می کنند که دانش آموزان به این دلیل هدف قرار گرفتند که شیعه بودند. اما گزارش یک ایستگاه تلویزیونی پاکستان حاکی است که دانش آموزان در تیز اندازی بین دو گروه رقیب به دام افتادند. منطقه اورکزی قرار گاه حکیم الله محسود، رهبر جدید طالبان پاکستان است.

روز سه سه شنبه همچنین ارتش پاکستان گفت نیروهای امنیتی ۳۳ ستیزه گر مطنون را در نواحی سوات و ملکند بازداشت کردند. ارتش می گوید نیروها ۳۰ ستیزه گر را در جریان عملیات جستجو دستگیر کردند، در حالی که سه نفر دیگر تسلیم شدند.

ارتش پاکستان گفت در یکی از عملیات در ناحیه رما، نیروهای امنیتی یک مخزن بزرگ مهمات کشف کردند.

XS
SM
MD
LG