لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۱

رییس جمهوری آمریکا دانش آموزان را به سخت کوشی فرا می خواند


<!-- IMAGE -->

پرزیدنت باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، در سخنانی که با انتقاد شدید بسیاری از محافظه کاران روبرو بود، از تمام دانش آموزان در سراسر کشور خواست خوب درس بخوانند و مدرسه را رها نکنند.

سخنان آقای اوباما در مدرسه ای در نزدیکی واشنگتن در روز سه شنبه بطور زنده از وب سایت کاخ سفید و تلویزیون کابلی پخش می شد. بسیاری از دانش آموزان آن را در کلاس هایشان تماشا کردند. پرزیدنت اوباما از دانش آموزان خواست مسئولیت آموزش خود را به دست بگیرند و اجازه ندهند چالش ها یا شکست هایی در راه پیشرفت آنها به وجود آید.

محافطه کاران، دولت را متهم کرده اند که از حدود مداخله در مدارس پا فراتر گذاشته است و رییس جمهوری سعی دارد عقایدش را به دانش آموزان تلقین کند یا برنامه داخلی خود را پیش برد. برخی مدارس تصمیم گرفتند سخنرانی را نشان ندهند، وبعضی از والدین به فرزندان خود گفتند آن را تحریم کنند. گروه کوچکی از معترضین در محلی که رییس جمهوری سخن می گفت جمع شدند.

کاخ سفید جنجالی را که به راه افتاده است «ابلهانه» نامید و گفت آقای اوباما فقط می خواهد دانش آموزان را تشویق کند و به آنها انگیزه بدهد.

پرزیدنت اوباما درباره تجربه های خود و شواری های بزرگ شدن بدون پدر سخن گفت و اظهار داشت مادرش او را اغلب تشویق می کرد که دلسرد نشود. آقای اوباما از دانش آموزان خواست هدف هایی را برای تحصیل خود تعیین کنند و آنها را هرگز رها نسازند.

پیش از انتشار متن سخنرانی، بسیاری از محافظه کاران از آن بیم داشتند که سیاسی باشد.

XS
SM
MD
LG