لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۷

اوباما: کوشش برای پایان دادن به رکود اقتصای باید ادامه پیدا کند


اوباما: کوشش برای پایان دادن به رکود اقتصای باید ادامه پیدا کند
اوباما: کوشش برای پایان دادن به رکود اقتصای باید ادامه پیدا کند
<!-- IMAGE -->

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، رهبران اقتصادهای پیشرفته جهان را به ادامه کوشش برای پایان دادن به رکود جهانی فراخوانده است. آقای اوباما روز سه شنبه در بیانیه ای در پیشاپیش اجلاس آینده رهبران گروه ۲۰ (G-20) گفت «کار ما تکمیل نشده است» و از رهبران خواست توجه خود را بر راه های حفظ رشد اقتصادی متمرکز کنند. وی همچنین گفت کوشش برای افزایش رشد به تثبیت بازارهای مالی و توسعه تجارت کمک کرده است اما رهبران G-20 باید برای پرهیز از آن، نوع «عدم موازنه هایی» که به بحران مالی جهانی منجر شد راهی پیدا کنند.

رهبران G-20 برای برگزاری جلسه ای در روز های دوم و سوم مهر ماه (۲۴ و ۲۵ سپتامبر) در شهر پیتسبورگ در شرق آمریکا آماده می شوند.

آقای اوباما پیتسبورگ را «نموبه بارزی» از چگونگی ایجاد صنایع و مشاغل جدید می نامد.

<!-- IMAGE -->

وزیران دارایی G-20 روز شنبه در لندن گرد آمدند و قول دادند اجازه ندهند بهبود اقتصادی شکننده جهانی متوقف شود. آنها همچنین با نیاز به ادامه هزینه تریلیون ها دلار برای تحریک رشد اقتصادی و نیز نیاز به اصلاح نهادهای اقتصادی جهانی، مانند صندوق یین المللی پول و بانک جهانی، موافقت کردند.

علی رغم نشانه های متعدد که جهان از عمیق ترین رکود اقتصادی خود از زمان جنگ جهانی دوم بیرون می آید، تیموثی گایتنر، وزیر خزانه داری آمریکا، می گوید جهان هنوز باید با «چالش های مهمی» مقابله کند.

XS
SM
MD
LG