لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۸

محمد البرادعی: آژانس و ایران به بن بست رسیده اند


محمد البرادعی: آژانس و ایران به بن بست رسیده اند
محمد البرادعی: آژانس و ایران به بن بست رسیده اند
<!-- IMAGE -->

محمد البرادعی، رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی، می گوید این نهاد با تهران بر سر برنامه اتمی جمهوری اسلامی به «بن بست» رسیده است. آقای البرادعی روز دوشنبه گفت ایران باید برای شفاف سازی و بستن تمامی مسایل این پرونده، روابط خود را با آژانس از سر بگیرد. محمد البرادعی که در ملاقات با شورای حکام آژانس در وین گفت و گو می کرد همچنین شکایت کرد که ایران اجازه بازرسی های جامع تر تاسیسات هسته ای خود را صادر نکرده است. او گفت جمهوری اسلامی خواسته های شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر توقف غنی سازی اورانیوم را اجرا نمی کند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی برای کشف امکان ظرفیت نظامی در برنامه هسته ای ایران تلاش می کند.

رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین در سخنان روز دوشنبه خود گفت داشتن هرگونه دلیل که نشان می دهد ایران به دنبال تکنولوژی نظامی هسته ای است را رد کرد. او اتهامات فرانسه و اسراییل علیه خود در این زمینه را بی اساس و بر پایه انگیزه های سیاسی خواند.

محمود احمدی نژاد می گوید جمهوری خود بر سر «حق» خود در داشتن تکنولوژی هسته ای مذاکره نمی کند. آقای احمدی نژاد روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت از نظر ایران مساله هسته ای به نتیجه رسیده است. او همچنین گفت ایران درباره راه های همکاری برسر «استفاده صلح آمیز» از انرژی هسته ای مذاکره خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG