لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۳

آیا طرح پرزیدنت اوباما درباره تغییر نظام بیمه های درمانی آمریکا وارد مرحله بحث انگیز جدیدی شده است؟


<!-- IMAGE -->

مناظره درباره تغییر نظام بیمه های درمانی اکنون به صورت گفتگوهایی مردمی در آمده و رییس جمهوری آمریکا را در کانون این بحث ها قرار داده است.

پرزیدنت اوباما تلاش دارد تا کنترل مجدد را بر گفتگوهای مردمی درباره «طرح بیمه های درمانی» خود به دست آورد، این در حالی است که خبر سخنرانی رییس جمهوری برای دانش آموزان هنگام شروع سال تحصیلی در الکساندریا در ایالت ویرجینیا روز هشتم ماه سپتامبر با اعتراض برخی از اولیا روبرو شده و به همین جهت کاخ سفید می خواهد متن سخنرانی رییس جمهوری را یک روز پیش از آن - یعنی روز دوشنبه - برای مرور اولیا در سایت اینترنتی کاخ سفید قرار دهد.

«برت کورتیس» یکی از سکنه شهر پورتلند در ایالت تکزاس می گوید آنچه مرا بیش از هر چیز دیگری نگران کرده این است که به نظر می رسد ارتباطی مستقیم از طریق رییس جمهوری و کلاس های درسی در مورد فرزند من به وجود آمده است.

گروهی با صحبت کردن رییس جمهوری با دانش آموزان مدارس مخالفت کرده و برخی می گویند متن صحبت های آقای اوباما نه تنها از لحاظ مندرجات سیاسی مورد بررسی قرار نگرفته بلکه حتی از سوی هیات مدیران آموزشی ایالتی نیز مرور نشده است.

علاوه بر آن، گروهی از اولیا می گویند مایل نیستیند مدارس عمومی متعلق به مردم در اختیار طرز فکری گذاشته شود که آنها آن را یک جنبش سوسیالیسم می نامند.

اما «رابرت گیبز»، سخنگوی کاخ سفید در واشنگتن، می گوید گمان می کنم اگر رییس جمهوری آمریکا نتواند به دانش آموزان بگوید که سخت کوش تر باشند و به درس خود ادامه دهند، وارد مرحله ای غیر منطقی و غیر عقلایی شده ایم.

در چند روز گذشته بسیاری از مدارس در حوزه های مختلف آموزشی کشور تصمیم گرفته اند صحبت پرزیدنت اوباما را با دانش آموزان مدرسه متوسطهWakefield در شهر آرلینگتون در ایالت ویرجینیا از تلویزیون پخش نکنند.

«رابرت گیبز» به دو رییس جمهوری اسبق آمریکا – رونالد ریگان و پرزیدنت بوش پدر – اشاره کرده و می گوید هر دو نفر سخنرانی های مشابهی را برای دانش آموزان ایراد کرده اند.

گفتگوهای مردمی در چند ماه گذشته در آمریکا برای ابراز نظرات مخالف و موافق درباره طرح بیمه های درمانی رییس جمهوری و در چارچوب عملکرد یک نظام دموکراتیک انجام گرفته است.

XS
SM
MD
LG