لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۱

وقايع روز: بيانيه مجمع روحانيون مبارز و دیگر خبرها


وقايع روز: بيانيه مجمع روحانيون مبارز و چند خبر ديگر
وقايع روز: بيانيه مجمع روحانيون مبارز و چند خبر ديگر

بيانيه مجمع روحانيون مبارز خواستار پيگرد قانونی محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران شد

مجمع روحانیون مبارز با انتشار بیانیه ای، اظهارات فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبنی بر تلاش اصلاح طلبان برای تضعیف یا حذف رهبر جمهوری اسلامی ایران را تهمت دانست و خواستار پیگرد حقوقی محمد علی جعفری شد.

<!-- IMAGE -->

محمد علی جعفری، فرمانده سپاه، روز دهم شهریور در مسجد ولی عصر تهران اصلاح طلبان از جمله محمد خاتمی، رییس پیشین جمهوری اسلامی ایران را متهم کرد که پیش از انتخابات با طرح نقشه هایی در پی تضعیف ولی فقیه بوده اند.

مجمع روحانیون مبارز که یک تشکل اصلاح طلب است در بیانیه ای که منتشر کرده، نوشته است این روزها شاهد اظهارات بی اساس و تهمت های فراوان از سوی دستگاه های تبلیغی و محافل خاص نسبت به شخصیت ها و گروه ها برای توجیه سیاست نادرست و اقدام های خلاف شرع و قانون هستیم و تا وقتی فردی با مسؤولیت رسمی بالا، دروغی آشکار را مبنای تحلیلی نادرست و توجیه اقدام های خلاف و خشونت آمیز می کند، چه باید کرد؟

مجمع روحانیون مبارز، فرمانده سپاه را به گفتن دروغی بزرگ در مورد محمد خاتمی و همچنین موسوی خوئینی ها، از دیگر چهره های ارشد اصلاح طلبان، متهم کرد.

انتشار نام يکی ديگر از کشته شدگان اعتراضات اخير

<!-- IMAGE -->

وب سایت سحام نیوز، وابسته به حزب اعتماد ملی، نام یکی دیگر از کشته ‌شدگان اعتراضات اخیر به انتخابات ریاست جمهوری ایران را منتشر کرد.بر اساس این گزارش، محمود رئیسی نجفی ۲۵ خرداد ماه در میدان آزادی تهران هدف گلوله قرار گرفته ‌است.

سحام نیوز به نقل از خانواده محمود رئیسی نجفی نوشته است آنها از مراجعه به بیمارستان برای مداوای فزندشان هراس داشتند. محمود رئیسی نجفی که پیش از اصابت گلوله مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، ششم تیرماه، قبل از بستری شدن در بیمارستان درگذشته ‌است. به گفته پدر محمود رئیسی نجفی، ماموران انتظامی جسد فرزندش را به پزشک قانونی کهریزک منتقل کرده و تا چند روز از تحویل دادن جسد برای خاکسپاری خودداری می کردند.

محمود رئیسی نجفی، کارگر نصب کابینت‌های چوبی بوده و روز ۲۵ خرداد ماه در حالی که قصد عبور از میدان آزادی را داشته، مورد ضرب و شتم و هدف گلوله ماموران لباس شخصی قرار گرفته ‌است.

پدر محمود رئیسی نجفی در دیدار با مهدی کروبی، دبیر کل حزب اعتماد ملی و نامزد معترض انتخابات ریاست جمهوری، گفته‌است پس از مطلع شدن از اقدامات آقای کروبی در پی ‌گیری مسائل مربوط به کشته‌ شدگان اخیر، تصمیم گرفته‌با اعلام نام فرزندش مانع از پایمال شدن خون وی شود.

خبرگزاريهای ايران می گويند سعيد حجاريان از وضع خود در زندان رضايت دارد

<!-- IMAGE -->

خبرگزاریهای ایران روز پنجشنبه با انتشار متنی که می ‌گویند از سوی سعید حجاریان، عضو جبهه مشارکت نوشته شده، اعلام کردند وی از وضع خود در زندان رضایت دارد.

در این متن که گفته می ‌شود به درخواست آقای حجاریان در اختیار خبرگزاری ‌ها قرار گرفته ‌است، وی بستری شدن در بیمارستان، قرار گرفتن تحت شکنجه‌های سخت و دادن قرص‌ های روان ‌گردان را رد کرده است.

سعید حجاریان ۲۶ خرداد ماه در جریان اعتراضات به نتایج انتخابات بازداشت شد. وی در سال ۱۳۷۹ زمانی که عضو شورای شهر تهران بود مورد سوء قصد قرار گرفت و از آن پس توانایی جسمی خود را تا حد زیادی از دست داد.

در متن متنسب به آقای حجاریان از زحمات نگهبانان زندان برای استحمام و شستشوی لباس‌ هایش با ماشین لباس‌ شویی تشکر شده و آمده ‌است محل جدیدی که وی به آن منتقل شده فضای مفرحی دارد.

این نوشته در عین حال تایید کرده ‌است که وی ۲۰ روز در یک سلول انفرادی در زندان اوین حبس بوده و طی این مدت عضلاتش رو به تحلیل رفته و علائم مشکلات استخوانی در او آشکار شده است.

خانواده و پزشک معالج آقای حجاریان، پیشتر نسبت به وخامت سلامت جسمی ‌او ابزار نگرانی کرده اند.

<!-- IMAGE -->

اسماعیل هنیه ابراز امیدواری کرد که ثبات در ایران برقرار شود

اسماعیل هنیه، نخست وزیر عزل شده گروهِ فلسطینی حماس، در گفتگویی تلفنی با محمود احمدی نژاد، ابراز امیدواری کرد که ثبات در ایران برقرار شود.

دفتر اسماعیل هنیه با صدور بیانیه ای در روز پنجشنبه اعلام کرده که وی در گفتگوی خود با محمود احمدی نژاد، بر عمیق تر شدن روابط دو طرف تاکید کرده است.

جمهوری اسلامی در پایان ماه رمضان تظاهراتی با عنوان تظاهرات روز قدس برگزار می کند.

امسال سایت های خبری اعلام کرده اند که رهبران و چهره های گروه های اصلاح طلبِ مخالف محمود احمدی نژاد، حضوری گسترده در این تظاهرات خواهند داشت. ایران از معدود کشورها در دنیا و جهان اسلام است که مستقیما با دستگاه اداری اسماعیل هنیه همکاری می کند.

XS
SM
MD
LG