لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۶

مایکل جکسون طی مراسمی خصوصی به خاک سپرده شد


<!-- IMAGE -->

پنج شنبه شب، اعضای خانواده و دوستان مایکل جکسون در لس آنجلس، برای آخرین بار با این سلطان موسیقی پاپ بدرود گفتند و پس از ۷۰ روز که از مرگ این هنرمند می گذشت، جسد او به خاک سپرده شد.

در این مراسم که با کمی تاخیر بجای ساعت ۷ شب در ساعت ۸ و نیم شب آغاز شد، برادران مایکل جکسون با کت وشلوار سیاه و کراوات قرمز و فرزندان او در حالی که جو و کاترین جکسون آن ها را همراهی می کردند حاضر شدند.

مایکل جکسون در مکان ویژه هنرمندان و در کنار چهره های معروفی چون کلارک گیبل، کارول لمبارد و والت دیسنی به خاک سپرده شد. خانواده و دوستان عزادار جکسون در این جلسه خصوصی خاکسپاری در حالی او را به یاد آوردند که هنوز سئوالات بی پاسخی در رابطه با مرگ ناگهانی او باقی است.

این مراسم در پارک گورستان فارست لاون در شهر گلندل در حومه لس آنجلس به صورت خصوصی برگزار شد و برخلاف مراسم ترحیم عمومی که بیش از 2 ماه پیش در استیپل سنتر لس آنجلس برای هواداران و دوستداران این خواننده در سراسر جهان برپا شد ، از ورود دوربین های عکاسی و حضور خبرنگاران در آن جلوگیری شد. در طی این مراسم، خانواده و دوستان مایکل جکسون او را به خاطر هم بخشی های هنری و خدمات نیکوکاری اش به یاد آوردند.

اعضای خانواده هم چنین یاد دورانی را که مایکل جکسون به عنوان یک کودک خردسال در میان جمع برادران خود با عنوان «گروه جکسون فایو» حرفه هنری خود را آغاز کرد گرامی داشتند.

مایکل جکسون در یک آرامگاه سردابه مانند وسیع که تماما از مرمر ساخته شده است در یک مقبره مجلل، مزین و آراسته به خاک سپرده شد. مکانی که به شدت از آن مراقبت خواهد شد.

طبق قوانین گورستان فارست لاون، در این بخش از این آرامگاه اجازه ورود به هر دیدارکننده ای داده نمی شود و فقط اعضای خانواده و افراد مجاز می توانند از آن دیدن کنند. دوربین هایی نیز در این محوطه تعبیه شده است که به صورت شبانه روز آن را زیرنظر دارد.

در طول انجام مراسم خاکسپاری مایکل جکسون، خیابان های اطراف گورستان توسط مقامات پلیس و انتظامی تحت نظر قرار داشت و بنا بر پیشنهاد خانواده جکسون، کلیه مخارج ایمنی با تائید قاضی که کار نظارت بر اموال مایکل جکسون را دارد از سوی خانواده پرداخت شد.

الیزابت تیلور، هنرپیشه ۷۷ ساله و از دوستان نزدیک مایکل جکسون، مک کالی کالکین بازیگر، نیکو پسر مارلون براندو، کشیش ال شارپتون و بسیاری دیگر در این مراسم شرکت داشتند. گروه کثیری از طرفداران مایکل جکسون پشت دروازه های آهنین دور از این مراسم صف کشیده بودند و عکس هایی از مایکل جکسون را به دست داشتند.

مسئله چگونگی مرگ مایکل جکسون هنوز در حال بررسی است و هر روز ابعاد تازه ای به آن اضافه می شود. هفته گذشته پزشکی قانونی شهر لس آنجلس مرگ این خواننده فقید را یک قتل نامید و گواهینامه مرگ او تصیحح شد تا این مسئله را نشان دهد. تحقیقات نشان داده است که ایست قلبی مایکل جکسون در روز 25 ماه ژوئن گذشته به دلیل تزریق ماده مخدر قوی و کشنده ای به نام «پروپوفول» بوده است. این ماده توسط پزشک مخصوص مایکل جکسون، جراح قلبی به نام کنراد موری به او تزریق شده است. تا این لحظه هنوز دکتر موری به عنوان متهم قتل تحت تعقیب قانونی قرار نگرفته است.

با این وجود تمرکز مراسم خاکسپاری مایکل جکسون در گورستان فارست لاون بیشتر روی زندگی این هنرمند بود و حرفه خوانندگی درخشانی که باوجود فراز و نشیب های فراوان بیش از ۴۰ سال دوام آورد. زندگی حرفه ای که در ماه ژوئن گذشته در حالی که مایکل جکسون ۵۰ ساله در نظر داشت تا با یک سری کنسرت های پرفروش، یک بار دیگر به صحنه هنر روی آورد ناگهان به پایانی غم انگیز انجامید.

XS
SM
MD
LG