لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۷

گوردون براون: سربازان بریتانیایی در افغانستان می مانند


<!-- IMAGE -->

گوردون براون نخست وزیر بریتانیا می گوید کشور او زمانی افغانستان را ترک خواهد کرد که نیروهای امنیتی آن کشور بتوانند از سرزمین خود دفاع کند.

براون روز جمعه در سخنانی در جمع گروهی از کارشناسان امور بین المللی در لندن گفت سربازان زمانی افغانستان را ترک خواهند کرد که سربازان افغان قادر باشند خودشان وظایف امنیتی را انجام دهند.

رهبر بریتانیا اظهار داشت ثبات در مرز افغانستان و پاکستان تاثیری عمیق بر بریتانیا دارد و یاد آور شد که کشور نمی تواند بسادگی کنار برود. با این حال، او همچنین تاکید کرد که لازم است بر آموزش نیروهای افغان شتاب داده شود و گفت تعهد بریتانیا در افغانستان نمی تواند محدود باشد.

گوردون براون این نظریات را در حالی ابراز می دارد که بر انتفاد از افزایش شمار کشته شدگان بریتانیا در افغانستان افزوده می شود.

روز پنجشنبه، اریک جونز، ژنرال سابق، نماینده پارلمان، و دستیار نزدیک باب آینزورث، وزیر دفاع بریتانیا، در اعتراض به شیوه برخورد دولت با جنگ در افغانستان استعفا داد.

او گفت گمان نمی کند مردم بریتانیا به قبول هشدار های رسمی تروریسم در خیابان های کشورشان به عنوان توجیهی برای تلفات ادامه دهند. وی اظهار نظر کرد که حزب حاکم کارگر در انتخابات عمومی آینده بازنده خواهد شد مگر این که یک استراتژی برای خروج از افغانستان ارائه دهد.

تا کنون دویست و بیست سرباز بریتانیایی در افغانستان کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG