لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۹

۱۸ وزير کابينه پيشنهادی محمود احمدی نژاد را مورد تاييد قرار گرفتند


۱۸ وزير کابينه پيشنهادی محمود احمدی نژاد را مورد تاييد قرار گرفتند
۱۸ وزير کابينه پيشنهادی محمود احمدی نژاد را مورد تاييد قرار گرفتند
<!-- IMAGE -->

قانونگذاران ايران برای پنجمين و شايد آخرين مرتبه برای تعيين صلاحيت کابينه پيشنهادی محمود احمدی نژاد، تشکيل جلسه داده اند.

مجلس شورای اسلامی ايران امروز، پنجشنبه، رأی گيری نهایی را برای کابينه ٢١ نفری پس از آنکه دو نفر از وزيران پيشنهادی درباره برنامه های خود ادای توضيحات کردند، انجام داد، و ۱۸ نامزد وزارت را مورد تأييد قرار داد.

<!-- IMAGE -->

مرضيه وحيدی دستجردی که برای مقام وزارت بهداری پيشنهاد شده بود، مورد تأييد قرار گرفت. دو وزير زن پيشنهادی ديگر از جمله ی سه وزير انرژی، آموزش و پرورش، و رفاه بودند که مورد تأييد قرار نگرفتند.

١٩ وزير پيشنهادی تا آخروقت روز چهارشنبه برنامه های خود را به نمايندگان مجلس ارائه کرده بودند و به همين سبب يک روز ديگر به کار بررسی صلاحيت های وزيران پيشنهادی، افزوده شده بود.

در حالی که قانونگذاران پيشتر يک نامزد بحث انگيز پست وزارت دفاع را که به اتهام بمبگذاری مرکز يهوديان در آرژانتين تحت تعقيب پليس بين المللی است، مورد تأييد قرار داده بودند؛ اما بقيه وزيران پيشنهادی و از جمله سوسن کشاورز وزير پيشنهادی برای وزارت آموزش و پرورش به دليل فقدان تجربه و دانش کافی برای احراز مقام های پيشنهادی، مورد انتقاد قرار گرفته بودند.

آقای احمدی نژاد سخنرانی خود را در دفاع از گزينشهای مطرح شده پيش از رأی گيری قانونگذاران، ارائه کرد.

در خبری ديگر رئيس قدرتمند سپاه پاسداران انقلاب ايران، محمد خاتمى رييس جمهوری پيشين جمهوری اسلامی ايران را متهم کرده است که تلاش کرده است تا نقش رهبر کشور را به چالش بکشد.

اتهامات مطرح شده می توانند آقای خاتمى و متحدان وی را در خطر بيشتر مجازات مستقيم اقتدار گرايان حکومتی، قرار دهند.

روز چهارشنبه رسانه های ايران به نقل از سردار محمد جعفری نوشتند که خاتمی و متحدان وی تلاش کرده اند قدرت آيت الله علی خامنه ای را با تشويق تظاهرات بعد از انتخابات ٢٢ خرداد رياست جمهوری، تضعيف کنند.


XS
SM
MD
LG