لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۴

فايزر به پرداخت دو ميليارد و سيصد ميليون دلار جريمه نقدی محکوم شد


فايزر به پرداخت دو ميليارد و سيصد ميليون دلار جريمه نقدی محکوم شد
فايزر به پرداخت دو ميليارد و سيصد ميليون دلار جريمه نقدی محکوم شد
<!-- IMAGE -->

دولت آمريکا اعلام کرد، فايزر، يکی از بزرگترين شرکتهای داروسازی جهان، به اتهام تبليغات دروغين در مورد برخی از توليدات دارويی خود به پرداخت دو ميليارد و سيصد ميليون دلار جريمه نقدی محکوم شد.

دولت آمريکا اعلام کرد، فايزر، يکی از بزرگترين شرکتهای داروسازی جهان، به اتهام تبليغات دروغين در مورد برخی از توليدات دارويی خود به پرداخت دو ميليارد و سيصد ميليون دلار جريمه نقدی محکوم شد.وزارت دادگستری آمريکا روز چهارشنبه اعلام کرد شرکت داروسازی آمريکايی فايزر که مرکز آن در نيويورک قرار دارد روز چهارشنبه موافقت کرد با پرداخت جريمه ای به مبلغ دو ميليارد و سيصد ميليون دلار به دولت فدرال، پرونده اش مختومه اعلام شود.

اين بزرگترين جريمه نقدی، در تاريخ پرونده های کيفری خدمات درمانی آمريکا به شمار می رود. مسئولان قضايی آمريکا در تشريح اين خبر گفتند، شرکت فايزر برای تبليغ و فروش توليدات خود توسط پزشکان با هزينه خود از آنها در محلهای تفريحی پذيرايی می کرده است.
اين شرکت متهم است که چندين دارو، از جمله دارويی برای بیماری آرتروز بنام بِکسترا تولید و به بازار عرضه کرده بود، اما در برچسب دارو و آگهی های تبلیغاتی می گفت که بکسترا یک داروی مسکن نیز هست. بکسترا در سال ۲۰۰۵ به حکم دولت فدرال، غیرمجاز شناخته و از بازار خارج شد.

مسئولان قضايی آمريکا با شرکت در يک کنفرانس مطبوعاتی با حضور مقامات اداره آگاهی فدرال آمريکا، اف بی آی، دادستانهای فدرال و مسئولان وزرات بهداشت و خدمات درمانی به تشريح جزئيات مربوط به اين خبر پرداختند.

در اين خبر آمده است، شرکت فايزر علاوه بر پرداخت اين جريمه نقدی سنگين و بی سابقه تا پنج سال تحت نظارت کامل و دقيق دولت قرار خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG