لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۹

اولین ستاره ایرانی محبوب ترین شوی کمدی تلویزیون آمریکا


اولین ستاره ایرانی محبوب ترین شوی کمدی تلویزیون آمریکا
اولین ستاره ایرانی محبوب ترین شوی کمدی تلویزیون آمریکا
<!-- IMAGE -->


نسیم پدراد، بازیگر وکمدین ۲۷ ساله ایرانی، به همراه «جنی اسلیت» کمدین آمریکایی، دو تن از تازه ترین بازیگران زنی هستند که به گروه کمدین های شوی معروف « شنبه شب ها، زنده» که هرهفته از شبکه تلویزیونی ان بی سی پخش می شود خواهند پیوست.

نسیم پدراد نخستین زن کمدین ایرانی است که توانسته است برای اجرای برنامه به طور دائمی در برنامه پرطرفدار «شنبه شب ها، زنده» استخدام شود.

«ساتردی نایت لایو» یک برنامه واریته کمدی است که در شهر نیویورک فیلم برداری می شود. این برنامه برای نخستین بار در اکتبر ۱۹۷۵ به طور زنده از شبکه تلویزیونی ان بی سی پخش شد وبه خاطر فرم تازه و برخورد آزادی که با مسائل سیاسی و اجتماعی داشت و انتقاد شدیدی که در آن از سیاستمداران وقت به عمل می آمد به شدت مورد توجه تماشاگران قرار گرفت.

این برنامه تلویزیونی به ابتکار تهیه کننده معروف «لورن مایکل» آغاز شده است که به کار تهیه فیلم های پرفروش سینمایی معروفی چون «ناشنال لمپوون – خانه حیوانات» وبسیاری از برنامه های موفق تلویزیونی کمدی نیز اشتغال داشته است. این شوی کمدی یکی از پردوام ترین برنامه های تاریخ تلویزیون آمریکا محسوب می شود و از چند بازیگر دائمی تشکیل شده است که هرهفته یک میهمان معروف و مطرح به آن ها می پیوندد و با آن ها به اجرای برنامه می پردازد.

برخی از نخستین کمدین هایی که از آغاز با این برنامه کمدی هفتگی همکاری داشته اند از جمله، اندی کافمن، جان بلوچی، چوی چیس، بیل ماری، گیلدا ردنر و دن آکروید، از پیشکسوتان وپایه گذاران سبک کمدی تازه ای که با این شو آغازشده به شمار می روند. این کمدین ها بعدها به موفق ترین بازیگران سینمای آمریکا تبدیل شدند. گروه دیگری پس از اعضای اولیه این آنسامبل کمدیاز جمله دنا کاروی و مایک مایر نیز پس از چند سال فعالیت موفقیت آمیز در این شوی تلویزیونی به سینما راه پیدا کردند و مایک مایرز با فیلم های کمدی «آستین پاورز» به معروفیت جهانی رسید.

در سال های پیش از آن هم بسیاری از بازیگرانی که امروزاز چهره های مطرح سینمای آمریکا محسوب می شوند نظیر بیلی کریستال و رابرت داونی جونیور کار خود را با برنامه های «شنبه شب ها، زنده» آغاز کردند و سپس به کار بازی در فیلم های سینمایی روی آوردند و به موفقیت های کنونی دست یافتند.

از دیگر شخصیت های کمدی سینمای آمریکا که کار خود را از این برنامه تلویزیونی آغاز کرده اند باید از ویل فارل، دنیس میلر(شومن)، کریس راک(کمدین و بازیگر)، آدام سندلر(فیلمنامه نویس و بازیگر)، مارتین شورت(کمدین و نویسنده)، سارا سیلورمن (کمدین )و بن استیلر(نویسنده و کمدین) نام برد که هریک پس از مدتی کاربه عنوان بازیگر و یا نویسنده با شوی تلویزیونی «ساتردی نایت لایو» به جریان اصلی بازیگری درفیلم پیوستند و در زمینه های مختلف سینما، تلویزیون و صحنه با موفقیت هایی چشمگیر به کار خود ادامه دادند.

خبر گزینش نسیم پدراد به عنوان یکی از بازیگران دائمی «ساتردی نایت لایو» که فصل تازه آن در اواخر ماه سپتامبر آغاز می شود در نشریات مختلف سینمایی و وب سایت های هالیوود منعکس شد. چرا که این گزینش از اهمیت خاصی برخوردار ست. در پایان فصل گذشته تنها یک زن کمدین در میان جمع بازیگران این شوی تلویزیونی به چشم می خورد و در گوشه و کنار صحبت از نامزدهای احتمالی بود که امکان گزینش آن ها برای عضویت گروه« ساتردی نایت لایو» وجود داشت.

نسیم پدراد یهودی تبار و زاده تهران است و در سال های اول انقلاب به همراه خانواده خود به آمریکا مهاجرت کرد و در شهر ایرواین در «اورنج کانتی» در جنوب لس آنجلس ساکن شد. او تحصیلات خود را در دانشگاه لس آنجلس در سال ۲۰۰۳ در رشته فیلم، تئاتر و تلویزیون به پایان رساند و سپس به گروه های کمدی این شهر پیوست و سپس با نوشتن و اجرای قطعات استند آپ کمدی به کار در کلوپ های مختلف کمدی درشهر لس آنجلس پرداخت.

نسیم پدراد برای نخستین بار در سال ۲۰۰۷ در یک شوی تکنفره به نام « من، خودم و ایران» در فستیوال کمدین های شهر «لاس وگاس» که توسط شبکه تلویزیونی « اچ بی او » برگزار می شد ظاهر شد و مورد توجه قرار گرفت.

چندی پیش، نشریه هفتگی «ال ای ویکلی» چاپ لس آنجلس، ایفای نقش نسیم پدراد در شوی تلویزیونی «اسپوف» را به عنوان «بهترین اجرای کمدی سال»انتخاب کرد. پدراد هم چنین در فیلم های تلویزیونی دیگری از جمله «گیلمور گرلز» و « ای آر» شرکت داشته است.

نشریه اسکوایر در مورد استخدام این دو ستاره زن کمدین در برنامه های ساتردی نایت لایو شو می نویسد:«معمولا این کمدین های مذکر برنامه بودند که پس از مدتی کار در آن به هالیوود می رفتند و به موفقیت های جهانی دست می یافتند! پسرانی چون دن آکروید، بیل ماری، مایک مایرز و حتی..رابرت داونی جونیور که در نیمه دهه ۸۰ به این گروه پیوست اما امروز همه چشم به این دوبازیگر جوان و تازه، مونث و مستعد دوخته اند. همه منتظرند ببینند نسیم و جنی در طول این برنامه ها تا چه حد موفق خواهند شد وپس از آن چه خواهند کرد و به کدام یک از مدارج بالای هالیوود دست خواهند یافت؟»
XS
SM
MD
LG