لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۷

تزريق يک نوبت واکسن آنفلوآنزای خوکی کافی تشخيص داده شد


تزريق يک نوبت واکسن آنفلوآنزای خوکی کافی تشخيص داده شد
تزريق يک نوبت واکسن آنفلوآنزای خوکی کافی تشخيص داده شد

<!-- IMAGE -->

يک شرکت داروساز سويسی می گويد واکسنی برای آنفلوآنزای خوکی توليد کرده است که تزريق فقط يک دز آن می تواند موثر باشد. اين کارآیی می تواند عرضه واکسن این ويروس را در سطحی جهانی افزايش دهد.

شرکت دارویی Novartis می گويد اين واکسن را در مورد صد نفر، در سنين ۱۸ تا ۵۰ در بريتانيا به آزمايش گذاشته است. اين شرکت می گويد کسانی که در آزمايش به آنها در دو نوبت جداگانه واکسن تزريق شد مصونيتی بهتر از خود نشان دادند، اما کسانی هم که به آنها يک بار واکسن تزريق شد، مصونيت کافی پيدا کردند.

کارشناسان قبلا معتقد بودند برای مصونيت در مقابل ويروس آنفلوآنزای خوکی تزريق واکسن در دو نوبت جداگانه ضروری است، که عرضه واکسن را برای شمار کمتری از مردم در سراسر جهان ممکن می ساخت.

چين نيز پيشتر از توليد واکسن آنفلوآنزای خوکی خبر داده است اما می گويد ترجيح می دهد پيش از عرضه آن به بازارهای جهان، جوابگوی نيازهای داخلی باشد. چين اميدوار است بتواند تا پايان سال برای پنج درصد از جمعيت يک ميليارد و سيصد ميليون نفری خود واکسن آنفلوآنزای خوکی فراهم کند.

شرکت های داروسازی در سراسر جهان تلاش می کنند پيش از فصل زمستان، که انتظار می رود شمار مبتلايان به آنفلوآنزای خوکی را بيشتر کند، بر ميزان عرضه واکسن آن به بازارها بيفزايند.

سازمان جهانی بهداشت در ماه ژوئن آنفلوآنزای خوکی را همه گير اعلام کرد. اين سازمان می گويد تا کنون ۲۱۸۵ نفر از اين بيماری در گوشه و کنار جهان درگذشته اند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG