لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ایران ۰۰:۳۰

برای نخستين بار در جمهوری اسلامی يک وزير زن پيشنهادی در مجلس برنامه های خود را توضيح داد


برای نخستين بار در جمهوری اسلامی يک وزير زن پيشنهادی در مجلس برنامه های خود را توضيح داد
<!-- IMAGE -->

قانون گذاران ايران روز دوشنبه برای دومين روز متوالی کابينه ٢١عضوی دولت دوم محمود احمدی نژاد را مورد بررسی قرار دادند. خانم سوسن کشاورز، وزير پيشنهادی ریيس جمهوری برای وزارت آموزش و پرورش برنامه خود را به نمايندگان مجلس ارائه داد. در سی سال اخير اين اولين بار بود که يک زن در سمت پيشنهادی برای وزارت، مجلس ايران را مورد خطاب قرار می داد.

خانم کشاورز که در حال حاضر مسووليت يکی از معاونتهای آموزش و پرورش را برعهده دارد گفت قصد دارد برخی از مدارسِ دولتی را خصوصی کرده و دستمزد معلمان را افزايش دهد. منتقدان خانم کشاورز می گويند او از تجربه لازم برای تصدی پست وزارت برخوردار نيستند. محمود احمدی نژاد به خاطر انتخاب نامزدهای بی تجربه برای بر عهده گرفتن سمت های وزارت مورد انتقاد قانون گذاران وابسته به جناح های مختلف قرار گرفته است.

در شرايطی مجلس سرگرم بررسی صلاحيت وزراست که چهارشنبه عصر بايد تصميم نهايی خود را در زمينه رأی اعتماد يا عدم اعتماد به وزرای دولت دهم بگيرد. از جمله اعضای دولت، وزرای کشور، دفاع، اطلاعات و دادگستری هستند که به واسطه نقش و عملکردشان، آنها را جزو وزارتخانه های امنيتی و نظامی دسته بندی می کنند. در اين ميان انتخاب وزرای امنيتی و نظامی با انتقاداتی همراه بوده است.

XS
SM
MD
LG