لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۱

شمار کشته شدگان در عراق به بالاترین حد در سیزده ماه گذشته رسید


Người biểu tình đổ ra từ Công viên Grant ở Chicago trong thời gian diễn ra Hội nghị thượng đỉnh NATO, ngày 20/5/2012 (AP)
Người biểu tình đổ ra từ Công viên Grant ở Chicago trong thời gian diễn ra Hội nghị thượng đỉnh NATO, ngày 20/5/2012 (AP)
<!-- IMAGE -->

دولت عراق می گوید شمار کشته شدگان از میان غیرنظامیان، نیروهای پلیس و سربازان عراقی در جریان خشونت های این کشور در ماه اوت به اوج خود در بیش از یک سال گذشته رسید.

آمار منتشر شده از سوی مسئولان در روز سه شنبه حاکی است بیش از ۴۵۰ غیرنظامی عراقی کشته و بیش از ۱۵۰۰ تن در ماه اوت مجروح شده اند. این آمار نگرانی ها درباره وخامت اوضاع امنیتی را تشدید می کند.

بخشی از افزایش ناگهانی قربانیان خشونت ها در ماه گذشته به خاطر انفجار بمب های کار گذاشته شده درون کامیون بود که در ۱۹ ماه اوت در مرکز بغداد رخ داد.

آمار بالای تلفات در ماه اوت در مقابل ماه نسبتاً آرام ژوئیه قرار می گیرد. در این ماه ۲۷۵ عراقی در هفته های پس از خروج نیروهای آمریکایی از مناطق شهری کشته شدند.

یکی از اعضای کمیسیون امنیت در استان نینوا می گوید پس از آن که کنترل امنیت به نیروهای عراقی سپرده شد، وضعیت امنیت از آنچه که انتظار می رفت وخیم تر شده است. او می گوید برای آن که نیروها بتوانند بمب ها و دیگر مواد منفجره را شناسایی کنند، به تجهیزات پیشرفته تری نیاز دارند.

XS
SM
MD
LG