لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۶

احمدی نژاد در پاسخ به انتقادهای مجلس، خود را فردی مشورت پذیر دانست


<!-- IMAGE -->

مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه به مدت سه روز صلاحیت ۲۱عضو کابینه تازه آقای احمدی نژاد را بررسی می کند و در پایان بررسی رای گیری درباره یکایک آنها انجام خواهد شد.

محافظه کاران طرفدار محمود احمدی نژاد در مجلس، درباره شماری از افراد معرفی شده و از جمله ۳ زن مخالفت شدید خود را ابراز داشته اند.

نمایندگان مجلس به بی تجربگی بعضی از افراد معرفی شده نیز اشاره می کنند.

محمود احمدی نژاد برنده انتخابات ریاست جمهوری خرداد ماه معرفی شد، اما مخالفان با اشاره به تقلب ها نتیجه انتخابات را نپذیرفته و به اعتراضهای گسترده خیابانی پرداختند. عده زیادی به خاطر اعتراض به نتیجه انتخابات بازداشت و محاکمه شدند.

محمود احمدی نژاد خواهان دستگیری کسانی شده است که به گفته او رهبری اعتراض های پس از اعلام نتیجه انتخابات را برعهده داشته اند.

روز یکشنبه برخی نمایندگان مجلس از جمله علی مطهری، احمد توکلی و در جریان رسیدگی به صلاحیت نامزدها انتقادات تندی را نسبت به آقای احمدی نژاد و وزیران پیشنهادی او مطرح کردند.

در پاسخ، محمود احمدى نژاد در دفاع از كابينه دهم گفت: برخى به گونه اى صحبت مى كنند كه انگار شرايط كشور وخيم است.

آقاى احمدى نژاد گفت: «برنامه روزانه رييس ‌جمهور را ببينيد كه در هفته ده‌ ها نفر ملاقات دارند، حرف مى‌ زنند، پيشنهاد مى ‌كنند و نامه مى‌ فرستند. من خودم روزانه ۲۰ تا ۳۰ نامه مى‌خوانم، حتى گاهى زنگ مى زنم و با اين افراد تلفنى صحبت مى‌كنم.»

وى افزود: «من با كودك پنج ساله هم كه نامه نوشته بود گفت ‌و گو كردم. با دانش ‌آموز سال سوم دبستان كه از ديد خود ۱۰ طرح براى آلودگى، ترافيك و مسكن داده بود ۲۰ دقيقه حرف زدم.»

احمدی نژاد با رد «بحرانى» بودن شرايط سياسى و اقتصادى کشور كه در سخنان برخى نمايندگان اصولگراى مخالف كابينه مطرح شد گفت: «كشور مشكلات دارد. بيش از صد كشور در جهان دچار مشكلات سنگين هستند. وقتى شرايط خود را با آنان مقايسه مى كنيم مشكلات ما نسبت به سايرين كمتر است.»

XS
SM
MD
LG