لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۲

کروبی قول داد در برابر اقتدارگرایان ایستادگی کند


کروبی قول داد در برابر اقتدارگرایان ایستادگی کند
کروبی قول داد در برابر اقتدارگرایان ایستادگی کند
<!-- IMAGE -->

مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی، در جلسه شورای مرکزی این حزب با تاکید بر اینکه حوادثی که پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری روی داده نباید منجر به سرخوردگی و انفعال شود گفت: نباید حوادثی که روی داده موجب انفعال شود بلکه باید نشان دهید که مصمم هستید و از میدان بیرون نمی‏روید. بنابراین غم توقیف روزنامه و سایت را نخورید بلکه نشان دهید که با اراده به راه خود ادامه می‏دهید.

دبیرکل حزب اعتمادملی تصریح کرد: باید در این دوران سخت، پایمردی و ایستادگی کنیم و این روزهای سخت هم به زودی می‏گذرد. وی سپس با ابراز تاسف نسبت به برخوردهایی که صورت گرفته افزود: متاسفانه با این شیوه برخوردی که در پیش گرفته شده‏است به سمت یک چاه ویل حرکت می‏کنند و هیچ کس نمی‏داند که سرانجام به کجا خواهیم رسید. هرچه فکر می‏کنیم نمی‏توانیم به تحلیل درستی از اتفاقی که افتاده است برسیم و سرنوشت مشخص نیست ولی من امیدوارم که هر چه است به منافع ملی کشور ضربه‏ای وارد نشود.

کروبی با اشاره به شرایطی که اصلاح‏ طلبان در آن قرار گرفته‏ اند افزود: اکنون امکاناتمان بسیار محدود است و اینطور تحت فشار هستیم، بسیاری از کسانی که دانشگاهی بودند و یا فعالان سیاسی که از ما حمایت کردند هم تحت فشار قرار دارند و در شرایط سختی قرار داریم ولی باید ایستادگی کنیم.

کروبی با اشاره به حمله محافظه کاران به وی به علت نگارش نامه‏ ای در مورد آزار و آذیت جنسی بازداشت شدگان گفت: من هیچ‏گاه بدون سند حرف نمی‏زنم و هرگاه حرفی زده ‏ام تا آخر پای آن ایستاده‏ ام و تا جایی که بتوانم از حقوق مردم دفاع می‏کنم. وی با اشاره به دادگاه‏ های نمایشی که برای فعالان سیاسی برگزار می‏شود گفت: در این جلساتی که برگزار شد، این چهره‏ ها می‏گویند که تقلبی در انتخابات صورت نگرفته و خارجی ‏ها در حوادث پس از آن دخالت داشتند. من نمی‏دانم که این حرف‏ ها در چه شرایطی مطرح می‏شود، ولی من می‏خواهم این را بگویم که وقتی فردی از درون زندان و در شرایط خاص می‏گوید که در انتخابات تقلب نشده اثری در افکار عمومی ندارد.

وی خطاب به مسئولان گفت: شما که مدام می‏گویید در انتخابات تقلبی نشده و این افراد هم که این را در این شرایط خاص و تحت فشار تکرار می‏کنند، پس دیگر ترس شما از چیست. اگر شما به گفته‏ های خود اعتقاد و اطمینان دارید یک برنامه‏ ای را در تلویزیون برگزار کنید و استدلال های خود را برای اینکه تقلبی صورت نگرفته بیان کنید و آن ‏گاه از طرف ما هم دو نفر می ‏آیند و استدلال‏های خود را مطرح می‏کنند. شما که معتقدید مردم خود می ‏فهمند اجازه دهید که قضاوت نهایی با مردم باشد.

مهدی کروبی سپس اظهار داشت: شما در روز قدس نیز بار دیگر قدرت مردم را خواهید دید و متوجه می‏شوید که مردم از چه فکر و اندیشه‏ای حمایت می‏کنند، زیرا مردم به قول شما خودشان می ‏فهمند و درباره آنچه روی داده است داوری می‏کنند. این فشارهایی که بر فعالان سیاسی و دانشگاهی وارد می‏شود نشان ‏دهنده ضعف است و ما در برابر این فشارها ایستادگی می‏کنیم و مصمم و با اراده به راه خود ادامه می‏دهیم.

XS
SM
MD
LG