لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۱

وقايع روز: هشدار اعظم طالقانی به نمايندگان مجلس و چند خبر ديگر


وقايع روز: هشدار اعظم طالقانی به نمايندگان مجلس و چند خبر ديگر
وقايع روز: هشدار اعظم طالقانی به نمايندگان مجلس و چند خبر ديگر
<!-- IMAGE -->

هشدار اعظم طالقانی به نمايندگان مجلس

اعظم طالقانی، دبير کل جمعيت زنان انقلاب اسلامی و از فعالان ملی-مذهبی در نامه ای خطاب به نمايندگان مجلس شورای اسلامی به آنان هشدار داد که نگرانی و اضطراب مردم جدی است و اگر آنان از مهدی کروبی و ميرحسين موسوی حمايت نکنند، اعتماد مردم نسبت به نمايندگان مجلس به کلی از بين خواهد رفت.اعظم طالقانی با يادآوری اينکه جمهوری اسلامی به اصلاح گسترده نياز دارد، خطاب به نمايندگان مجلس نوشته است دستگيری شکنجه گران و قاتلين و محاکمه و مجازات آنان ضرورتی گريزناپذير است.

<!-- IMAGE -->

رأی منفی فراکسيون انقلاب اسلامی به وزرای پيشنهادی زن

به گزارش خبرگزاری ايلنا، فراکسيون انقلاب اسلامی به وزرای پيشنهادی زن که توسط محمود احمدی نژاد به مجلس شورای اسلامی معرفی شده اند رای منفی داده است.آقای احمدی نژاد، سه زن را در فهرست پيشنهادی وزرای دولت دهم گنجانده است. بر اين اساس، مرضيه وحيد دستجردی برای وزارت بهداشت، سوسن کشاورز برای وزارت آموزش و پرورش و فاطمه آجرلو برای تصدی وزارت رفاه به مجلس شورای اسلامی معرفی شده اند. خبرگزاری ايلنا دليل رأی منفی فراکسيون انقلاب اسلامی به سوسن کشاورز را عضويت وی در يکی از ستادهای انتخاباتی ميرحسين موسوی عنوان کرده است.

<!-- IMAGE -->

ملاقات والدين آقای تاج زاده با فرزندشان

فخرالسادات محتشمی پور، همسر مصطفی تاج زاده، از ملاقات والدين آقای تاج زاده با فرزندشان خبر داد وگفت روحيه مصطفی تاج زاده عالی بود.اما مشکل ديسک گردن وی در مدت بازداشت وخيم شده است. مصطفی تاج زاده عضو شورای مرکزی حزب مشارکت از شامگاه ۲۳ خرداد و در پی ناآرامی های انتخاباتی، بازداشت شد و تاکنون از دسترسی به وکيل و ملاقات همسر و فرزندانش محروم بوده است.

<!-- IMAGE -->

گزارش ها: اخبار جعلی رسانه های نزديک به محمود احمدی نژاد

بر اساس برخی گزارش ها در چند روز گذشته رسانه های نزديک به محمود احمدی نژاد به انتشار اخبار جعلی در مورد بازداشت شدگان روی آورده اند .از جمله روزنامه ايران روز پنجشنبه به نقل از يک منبع آگاه ادعا کرد تاج زاده خواستار بازداشت و محاکمه مهدی هاشمی شده است. اما فخر السادات محتشمی پور، همسر مصطفی تاج زاده اين ادعا را رد کرده است. در خبری مشابه ادعا شده بود محمد قوچانی، سردبير در بند روزنامه اعتماد ملی، خواستاربازداشت مهدی کروبی شده است. اما عمادالدين باقی، پدر همسر محمد قوچانی چنين اظهاراتی را تکذيب کرد.

<!-- IMAGE -->

دو سخنرانی پياپی آيت الله خامنه ای و محمود احمدی نژاد

در روزهای اخير آيت الله خامنه ای و محمود احمدی نژاد در دو سخنرانی پياپی بر لزوم پيگيری برخوردهای اخير بخصوص وقايع کهريزک و کوی دانشگاه تاکيد کرده اند. رهبر ايران اين سخنان را در جمع دانشجويان بيان کرد و آقای احمدی نژاد در سخنان پيش از خطبه نمازِ جمعه تهران مدعی شد که حمله به کوی دانشگاه و وقايع کهريزک سناريوی دشمن بوده است. مرتضی سيمياری، عضو شورای مرکزی دفتر تحکيم وحدت در گفتگو با صدای امريکا گفت معتقد است که سخنانِ رهبری در ديدار با دانشجويان دستچين شده بوده و عملا می تواند خط دهی به آنها برای آغاز فصل تحصيلی و اعتراضاتِ دانشجويان تلقی شود.

<!-- IMAGE -->

مدرکِ تحصيلی کامرانِ دانشجو وزير پيشنهادی وزارت علوم

ابهامات در ارتباط با مدرکِ تحصيلی کامرانِ دانشجو در حالی افزايش می يابد که وی به عنوان وزير پيشنهادی وزارت علوم در کابينه ی دهم ، معرفی شده است . موج سبز آزادی گزارشی تحقيقی در ارتباط با صحت مدرک دکترای آقای دانشجو منتشر کرده است که معتبر بودن مدرک کامرانِ دانشجو را مورد ترديد قرار می دهد.

XS
SM
MD
LG