لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۶

ناسا برای پرتاب فضا پیمای دیسکاوری در روز جمعه آماده می شود


<!-- IMAGE -->

سازمان فضایی ایالات متحده آمریکا، ناسا برای پرتاب فضا پیمای دیسکاوری در روز جمعه آماده می شود. پیش از این پرتاب این فضا پیما دوبار به تاخیر افتاده بود.

قرار است فضا پیمای دیسکاوری اواخر روز جمعه در ساعت یازده و پنجاه و نه دقیقه شب به وقت شرق آمریکا به فضا پرتاب شود. پیشتر قرار بود این فضا پیما صبح روز جمعه به وقت محلی سفر خود را آغاز کند.

ناسا پیشتر در نظر داشت فضاپیمای دیسکاوری را روز سه شنبه از مرکز فضایی کندی در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب کند اما به خاطر وضعیت نامناسب جوی، این پرتاب را به تاخیر انداخت.


شمار مسافران هوایی و همچنین ترافیک هوایی در ماه ژوییه کاهش یافته است

یاتا، انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی می گوید شمار مسافران هوایی و همچنین ترافیک هوایی در ماه ژوییه کاهش یافته است.

به گفته این انجمن، ترافیک مسافران هوایی به نسبت مدت مشابه سال قبل، حدود سه درصد کاهش یافته است.

شرکت های هواپیمایی به خاطر افزایش قیمت جهانی سوخت با مشکل مواجه شده اند و مجبور شده اند دست به اقداماتی نظیر تعدیل نیرو بزنند تا از هزینه های خود بکاهند.


افزايش قيمتهای نفت در بازار نيويورک

روز پنجشنبه، بهای هربشکه نفت در بازار نیویورک برای تحویل در ماه اکتبر، با بیش از یک دلار افزایش به هفتاد و دو دلار و چهل و نه سنت رسید.

عبدالله بن حامد العطیه، وزیر نفت قطر از اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت، اوپک خواسته است که کشورهای عضو سازمان در جلسه آتی اوپک، سقف تولید نفت خام خود را تغییر ندهند چرا که اقتصاد دنیا برای رهایی از شرایط رکود در تلاش است.


XS
SM
MD
LG