لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۴

فرمانده ارشد القاعده دولت پاکستان ونیروهای ناتو را به توطئه علیه اسلام متهم کرد


فرمانده ارشد القاعده دولت پاکستان ونیروهای ناتو را به توطئه علیه اسلام متهم کرد
فرمانده ارشد القاعده دولت پاکستان ونیروهای ناتو را به توطئه علیه اسلام متهم کرد
<!-- IMAGE -->

ایمن الظواهری، مرد شماره دو گروه القاعده دولت پاکستان و نیروهای ناتو دراین کشوررا به شرکت به توطئه چینی دریک جنگ صلیبی علیه اسلام متهم کرده است.

الظواهری، در یک پیام ۲۳ دقیقه ای که روزپنج شنبه درتارنماهای جهادطلبان منتشر شده، گفته است دولت ایالات متحده از جنگجویان نیروهای پاکستان استفاده می کند تا برای دستیابی به پیروزی درافغانستان به نیروهای بین المللی دراین کشورکمک کند.

الظواهری ضمن حمله به دولت پاکستان برای همکاری با ایالات متحده گفت پاکستان در « وضعیت تاسف باری » قرار گرفته است که « مزدوران با دریافت پول ازشرکت کنندگان درجنگ های صلیبی، رهبران کشور شده اند».

الظواهری با اشاره به شرکت کنندگان درجنگ های صلیبی شرایط کنونی در پاکستان را به جنگ های حدود هزارسال پیش تشبیه می کند که درآن ها رهبران مسیحی دراروپا درتلاش بودند به اورشلیم که در آن دوران درکنترل مسلمانان ترک بود، حمله کنند.

نیروهای ناتو و دولت پاکستان در حال مبارزه با شورشیان طالبان درجنوب غرب پاکستان هستند.

بیانیه این ویدئوی جدید درپی حمله ماه جاری هواپیمای بدون سرنشین ایالات متحده به مقر طالبان منتشر شده که به کشته شدن بیت الله محسود، رهبراین گروه درپاکستان منجرشد.

حکیم الله محسود، رهبرجدید طالبان درپاکستان وعده داده است به خاطراین قتل از ایالات متحده انتقام خواهد گرفت.

روز پنج شنبه حداقل ۲۹ غیرنظامی دریک حمله انتحاری و حمله هواپیمای بدون سرنشین ایالات متحده کشته شدند.

بنا به گفته مقامات، زمانی که نیروهای مرزی برای افطار روزه ماه رمضان از سربازخانه خارج شده بودند، یک بمب گذارانتحاری درمنطقه مرزی پاکستان و گذرگاه خیبر به افغانستان خود را منفجر کرد.

انفجاردرتورخام ۲۱ کشته به جای گذاشت که بیشترآن ها نیروهای نظامی بودند. دراین انفجارحداقل ۱۵ تن دیگرزخمی شدند.

هنوزهیچ گروهی مسئولیت این بمب گذاری را به عهده نگرفته است.

یک هواپیمای بدون سرنشین ایالات متحده نیزمخفی گاه های طالبان درمنطقه قبیله ای وزیرستان جنوبی را هدف قرارداده بود. این حمله به کشته و زخمی شدن بیش از ۱۵ تن منجر شد.

یوسف رضا گیلانی، نخست وزیر پاکستان حمله انتحاری تورخام را قویا" محکوم کرد و بر تعهد ومقاومت اسلام آباد درمبارزه با تروریسم و افراطی گری مهرتایید نهاد.

XS
SM
MD
LG