لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۵

چهارگوشه جهان: ملکه زيبايی جهان از ونزوئلا و خبرهای ديگر


چهارگوشه جهان: ملکه زيبايی جهان از ونزوئلا و خبرهای ديگر
چهارگوشه جهان: ملکه زيبايی جهان از ونزوئلا و خبرهای ديگر
<!-- IMAGE -->

آرژانتين و مکزيک استفاده از برخی مواد مخدر را آزاد کردند

آرژانتين و مکزيک استفاده از برخی مواد مخدر را آزاد اعلام کرده اند تا تمرکز نيروهای پليسِ خود را از پرداختن به مصرفِ خصوصی معاف و بر مبارزه با قاچاقِ مواد مخدر معطوف کنند.

<!-- IMAGE -->

پليس نيجريه: بازداشتی ها با اسلامگرايان در افغانستان مرتبط هستند

پليس نيجريه اعلام کرد سی مَردِ جوانِ عضو يک گروه اسلامگرا را در اين کشور بازداشت کرده است. اين افراد متهم هستند که در جريان شورشی در شمال نيجريه باعث به قتل رسيدن دست کم هشتصد نفر شده اند. پليس نيجريه می گويد اين افراد با اسلامگرايان در افغانستان مرتبط هستند. به گفته يکی از ماموارن پليس ده نفر از دستگيرشدگان اعتراف کرده اند، که در افغانستان در دوره های آموزشِ مربوط به ساخت بمب شرکت کرده بودند.

<!-- IMAGE -->

ترافيکِ هوايی در ماه ژوييه حدود سه درضد کاهش يافته است

ياتا، انجمن بين المللی حمل و نقل هوايی می گويد شمار مسافران هوايی و همچنين ترافيکِ هوايی در ماه ژوييه کاهش يافته است. به گفته اين انجمن ترافيکِ مسافران هوايی به نسبت مدت مشابه سال قبل حدود سه درصد کاهش يافته است. شرکت های هواپيمايی به خاطر افزايش قيمت جهانی سوخت با مشکل مواجه شده اند و مجبور شده اند دست به اقداماتی نظيرِ تعديل نيرو بزنند تا از هزينه های خود بکاهند.

<!-- IMAGE -->

ترقی بهای نفت در روز پنجشنبه

روز پنجشنبه بهای هربشکه نفت در بازار نيويورک برای تحويل در ماه اکتبر با بيش از يک دلار افزايش به هفتاد و دو دلار و چهل و نه سنت رسيد. عبدالله بِن حامد اَلعطيه، وزير نفت قطر از اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت، اوپک خواسته است که کشورهای عضو سازمان در جلسه آتی اوپک سقف توليد نفت خامِ خود را تغيير ندهند چرا که اقتصاد دنيا برای رهايی از شرايطِ رُکود در تلاش است.

<!-- IMAGE -->

ملکه زيبايی جهان از ونزوئلا

بار ديگر نماينده ونزوئلا صاحب عنوان ملکه زيبايی جهان شد. اين در حاليست که بسياری از دخترانِ جوان در اين کشور از سن ۵ سالگی با رفتن به مدارس خصوصی سعی دارند تا آنها نيز در آينده صاحب اين عنوان شوند.

XS
SM
MD
LG