لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۷

مطبوعات ايران: تصاوير جديد از قطعه ٣٠٢ بهشت زهرا و خبرهای ديگر


مطبوعات ايران: تصاوير جديد از قطعه ٣٠٢ بهشت زهرا و خبرهای ديگر
مطبوعات ايران: تصاوير جديد از قطعه ٣٠٢ بهشت زهرا و خبرهای ديگر
<!-- IMAGE -->

سخنرانی احمدی نژاد و وزرای پيشنهادی دولت دهم پيش از خطبه های نماز جمعه امروز

به گزارش وب سايت اطلاع رسانی دولت، قرار است امروز جمعه محمود احمدی نژاد و وزرای پيشنهادی دولت دهم پيش از خطبه های نماز جمعه در شهرهای مختلف سخنرانی کنند.بر اساس اين گزارش رئيس جمهوری اسلامی ايران، و بعضی از معاونان او به همراه وزرا و معاونان آنان در پنجمين روزِ هفته ی دولت در سخنانِ پيش از خطبه های نمازِ جمعه ی مراکز چند استان ايران در خصوص خدمات، سياستها و دستاوردهای دولت سخن خواهند گفت. در عين حال قرار است امروز کاظم صديقی که به تازگی از سوی رهبر جمهوری اسلامی به عنوان امام جمعه ی موقت تهران منصوب شده نخستين خطبه خود را در دانشگاه تهران ايراد کند. احمد جنتی، امامی کاشانی، احمد خاتمی و اکبر هاشمی رفسنجانی ديگر امامانِ جمعه ی تهران هستند.

<!-- IMAGE -->

آيا سخنان اخير آقای خامنه ای عقب نشينی است؟

سخنان اخير آقای خامنه ای در جمع عده ای از دانشجويان تفسير های متفاوتی را در پی داشته است. برخی معتقدند وی اعتراضاتِ مردم را به نتايج انتخابات پذيرفته و عقب نشينی کرده و برخی مانند دکتر مهران براتی فعال و تحليلگر سياسی مقيم برلين در گفت و گو با صدای آمريکا گفت که معتقد است اين نه تنها عقب نشينی نيست بلکه به عبارتی خط و نشان کشيدنِ آقای خامنه ای برای ديگران است.

<!-- IMAGE -->

حزب موتلفه: قاضی ميتواند مهدی هاشمی را به دادگاه احضار کند

پس از مطرح شدنِ اتهاماتی عليه مهدی هاشمی، فرزندِ آيت الله هاشمی رفسنجانی، در چهارمين دادگاه متهمان انقلاب مخملی يکی از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه گفت : با توجه به اتهاماتی که به مهدی هاشمی وارد شده قاضی دادگاه ميتواند وی را به دادگاه احضار کند .

<!-- IMAGE -->

دفتر محمود احمدی نژاد خبر استعفای دو وزير پيشنهادی زن را تکذيب کرد

به گزارش خبرگزاری ايرنا محمد جعفر محمد زاده، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رييس جمهوری اسلامی گفته است وزرای پيشنهادی زن با جديت مشغول تهيه برنامه خود برای ارايه به مجلس هستند. آقای احمدی نژاد نام سه زن را در فهرست پيشنهادی وزرای دولتِ دهم گنجانده است. بر اين اساس مرضيه وحيد دستجِردی، برای وزارت بهداشت، سوسن کشاورز برای وزارت آموزش و پرورش، و فاطمه آجُرلو برای تصدی وزارت رفاه به مجلس شورای اسلامی معرفی شده اند. اقدام محمود احمدی نژاد در معرفی وزرای زن با انتقاد شديد برخی از روحانيونِ تندرو در ايران روبرو شده است.

<!-- IMAGE -->

نيروی انتظامی : اجرای طرح انضباطِ اجتماعی در منطقه ششِ تهران در هفته آينده

به گزارش خبرگزاری ايلنا نيروی انتظامی جمهوری اسلامی اعلام کرده هفته آينده طرحی تحت عنوان طرح انضباطِ اجتماعی را در منطقه ششِ تهران اجرا می کند.سرهنگ مهدی احمدی، رييس مرکز اطلاع رسانی تهرانِ بزرگ به ايلنا گفته است اين طرح پيشتر در مناطق ديگر تهران از جمله مناطقِ ٣ و ١٢ برگزار شده است. طرح های نيروی انتظامی جمهوری اسلامی که هدف از آن ايجاد انضباط و اجرای قانون عنوان شده است معمولاً انتقادهايی را در پی داشته است. منتقدان می گويند نيروی انتظامی در اجرای چنين طرح هايی عملاً حقوق شهروندان از جمله آزادی رفت و آمدِ آنان را نقض کرده است.

<!-- IMAGE -->

احتمالاً امروز گزارش جديد بازرسان آژانس بين المللی انرژی اتمی منتشر می شود

منابع ديپلماتيک می گويند بازرسان آژانس بين المللی انرژی اتمی احتمالاً امروز گزارش جديدی درباره برنامه اتمی ايران منتشر می کنند. منابع ديپلماتيک در وين می گويند کشورهای غربی بر آژانس فشار می آورند که گزارش های بيشتری از فعاليت های هسته ای ايران منتشر کند. زيرا به باور آنها چنين گزارش هايی از نيت ايران برای ساخت سلاح هسته ای پرده بر می دارد.
ايران می گويد فعاليت های اتمی اش برای توليد برق و ديگر مقاصد صلح جويانه صورت می گيرد. جمهوری اسلامی قطعنامه های سازمان ملل متحد برای متوقف ساختن غنی سازی اورانيوم را ناديده گرفته است. با اين حال اخيراً تهران به بازرسان بين المللی اجازه داد از يک رآکتور ديدن کنند.

<!-- IMAGE -->

انتشار تصاويرِ جديدی از قطعه ٣٠٢ بهشت زهرا

وب سايت نوروز، وابسته به اصلاح طلبان روز پنجشنبه تصاويرِ جديدی از آنچه دفن مخفيانه کشته شدگانِ حوادث اخير ناميده منتشر کرده است. اين وب سايت خبری هفته گذشته اعلام کرد ٤٤ نفر بدون ذکر نام و مشخصات در قطعه ٣٠٢ بهشت زهرا دفن شده اند. محافظه کاران اين ادعا را رد کردند. اما اکنون وب سايت نوروز تصاوير ديگری مبنی بر دفن مخفيانه ی ده ها جسد در گورستان بهشت زهرا منتشر کرده است. وب سايت نوروز می گويد، اين تصاوير را پيش از انتشار برای نمايندگان مجلس شورای اسلامی ارسال کرده است.

XS
SM
MD
LG