لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۸

آیت الله منتظری: این حکومت نه جمهوری ست نه اسلامی


آیت الله منتظری: این حکومت نه جمهوری است و نه اسلامی
آیت الله منتظری: این حکومت نه جمهوری است و نه اسلامی
<!-- IMAGE -->

آیت الله حسینعلی منتظری، در نامه سرگشاده ای از سران جمهوری اسلامی به شدت انتقاد کرده و نوشته است این حکومت نه جمهوری است و نه اسلامی.

این مرجع شیعیان روز چهارشنبه در پاسخ به نامه ۲۹۳ تن از روزنامه نگاران، فعالان و شخصیت های سیاسی نوشته است: مسئولین یا رفتار خود را تغییر دهند و یا لااقل شجاعت اين را داشته باشند که اعلام‏ ‏کنند اين حکومت نه جمهوری است و نه اسلامی و هيچ کس حق‏ ‏اعتراض و اظهار نظر و انتقاد ندارد.

در نامه ای که پیش از این خطاب به مراجع تقلید نوشته شده بود از یورش به خوابگاه ‌های دانشجویی و خانه‌های مردم، وقایع بازداشت‌گاه‌هایی چون کهریزک و بازداشت گسترده‌ی فعالان خوش‌ نام و شهروندان ایران به عنوان بخشی از سیاه‌ ترین برگ‌ های تاریخ ایران یاد شده بود.

گروه ۲۹۳ نفره روزنامه نگاران و فعالان از مراجع تقلید قم خواسته بودند به دلیل آنچه در ۶۰ روز گذشته بر ملت رفته دست به اقدام های عملی و متحد بزنند.

در بخش دیگری از پاسخ آیت الله منتظری به این نامه آمده است: ظاهرا حضرات برای رسيدن به مقاصد دنيوی خويش چنان چشم و گوش و‏ ‏دل بر حقايق بسته اند که نه می ‎بينند و نه می ‎شنوند.

در خبری ديگر پارلمان ‌نيوز به نقل از يکی از اعضای کميته ويژه مجلس برای بررسی حوادث پس از انتخابات می نویسد: تجاوز با باتوم و شيشه نوشابه به برخی از بازداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات برای ما محرز شده است. این نماینده مجلس که نخواسته نام اش فاش شود گفته است: اطلاعات و مستندات موثق از تجاوز عوامل بازداشتگاه‌ها به بازداشت‌شدگان نداريم، اما تفاوت چندانی هم در اصل ماجرا نمی ‌کند.

پیش از این آقای لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی ادعاهای مهدی کروبی در مورد تجاوز به برخی از بازداشت شدگان اخیر را کذب خوانده بود.

رئيس کميسيون اجتماعی مجلس می گوید زندان های ایران به هتل شبيه هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر سلیمان جعفر زاده گفت محيط زندانها را نمی توان به عنوان ندامتگاه و بازداشتگاه دانست بلکه حتی می توان از اين اماکن به عنوان هتل نام برد. آقای جعفر زاده افزوده است: جمهوری اسلامی ايران بر خلاف ساير کشورها حتی برای مجرمان هم شأن و منزلت قائل است.

XS
SM
MD
LG