لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۴۱

مطبوعات ايران: زندان های ايران به هتل شبيه هستند و خبرهای ديگر


مطبوعات ايران: زندان های ايران به هتل شبيه هستند و خبرهای ديگر
<!-- IMAGE -->

رئيس کميسيون اجتماعی مجلس: زندان های ايران به هتل شبيه هستند

رئيس کميسيون اجتماعی مجلس می گويد زندان های ايران به هتل شبيه هستند. به گزارش خبرگزاری مِهر سليمان جعفر زاده گفت، محيط زندانها را نمی توان به عنوان ندامتگاه و بازداشتگاه دانست بلکه حتی می توان از اين اماکن به عنوان هتل نام برد. آقای جعفر زاده افزود، جمهوری اسلامی ايران بر خلاف ساير کشورها حتی برای مجرمان هم شأن و منزلت قائل است.

<!-- IMAGE -->

فرمانده سپاه تهران: دشمنان نظام دستکم ٤ سال برنامه ريزی کرده بودند و بيش از ۳۰۰ هزار نيروی آموزش- ‌يافته داشتند

فرمانده سپاه تهران می گويد برخی از افراد در قالب کميته ی صيانت از آراء لانه های جاسوسی به راه انداخته بودند. سردار عبدالله عراقی گفت: جريان مخالف از مدت‌ها قبل در قالبِ ستادهايی چون کميته صيانت از آراء و دفاتر خبری لانه‌های جاسوسی به راه انداخته بودند و بر آتش فتنه مي‌افزودند. سردار عراقی افزود دشمنان نظام دستکم ٤ سال برای اعتراض های پس از انتخابات رياست جمهوی ايران برنامه ريزی کرده بودند. به گفته آقای عراقی اين دشمنان بيش از ۳۰۰ هزار نيروی آموزش- ‌يافته داشتند که به شکل هِرمی در همه ‌تجمعاتِ غيرقانونی در کمتر از چند دقيقه حضور پيدا مي‌کردند. فرمانده سپاه تهران همچنين ويديوهايی که رسانه های خارجی از اعتراض ها در ايران و سرکوب اين اعتراض ها پخش کردند را تصوير سازی و تحريفِ واقعيت خوانده است. به دنبال اعتراض ها به نتيجه انتخاباتِ رياست جمهوری ويديوهای بسياری توسط معترضين بر روی سايت های ارتباطِ جمعی ، مانند يوتوب تويتر و فيس بوک منتشر شد.

<!-- IMAGE -->

با وجود ابلاغِ حکم آزادی آقای قوچانی به دستور دادستان تهران همچنان در زندان است

همسر محمد قوچانی، سردبير روزنامه ی توقيف شده اعتماد ملی می گويد: با وجود ابلاغِ حکم آزادی آقای قوچانی به دستور دادستان تهران همچنان در زندان است. مريم باقی می گويد با تامين قرار وثيقه و دستور آزادی آقای قوچانی، دادستان تهران از يکشنبه اول شهريور مانع آزادی وی شده است. خانم باقی با اشاره به اتهام جديدی که به او وارد شده تاکيد کرده چطور ممکن است در حالی که آقای قوچانی در دو ماه و نيمِ گذشته در زندان بوده اتهام جديدی متوجهِ او باشد.

<!-- IMAGE -->

محمد على ابطحى مطلبی با عنوان وبلاگ نويسی از درون زندان منتشر کرد

محمد على ابطحى، معاون رييس جمهوری سابق ايران که از هفتاد روزِ پيش در بازداشت به سر می برد روز چهارشنبه مطلبی با عنوان وبلاگ نويسی از درون زندان منتشر کرد که اختصاص به شرح حال اين روزهای او دارد. پيش از اين آخرين يادداشت آقای ابطحی يک روز پس از بازداشتِ او توسط ماموران امنيتی نوشته شد که يکی از اعضای خانواده اش خبرِ دستگيری معاون سابق خاتمی را در آن مطلب اعلام کرد. اين فعال سياسی که در چهار سال اخير و پيش از بازداشت به طور مستمر وبلاگ می نوشت دهم مرداد به همراه سايرِ متهمان در اولين دادگاه متهمانِ بازداشت شده، پس از انتخابات حاضر شد و اعترافاتی بر عليه خود و ديگران مطرح کرد. در چنين شرايطی چهارشنبه چهارمِ شهريور مطلب جديدی در وبلاگ آقای ابطحی همراه با عکس او منتشر شده است. اظهارات آقای ابطحی در مطلب اخيرش سوالاتی را در ذهن ايجاد می کند از جمله اينکه آيا آقای ابطحی آزادانه اين کار را انجام داده ،يا مجبور شده است.

<!-- IMAGE -->

خبرگزاری ها در ايران از بازداشت محمد رضا گلزار خبر دادند

خبرگزاری کارِ ايران از قول يک منبع آگاه قضايی علت بازداشتِ محمدرضا گلزار ستاره سينمای ايران را مسائل اخلاقی اعلام كرد. به گزارش ايلنا پيش از اين اعلام شده بود اين بازيگرِ مشهور سينما‎ به دليل شكايت يك تهيه‌ كننده معروفِ سينما بازداشت شده است. خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران ، ايرنا نيز نوشت محمدرضا گلزار سال گذشته پس از درگيری با يکی از تهيه کنندگان معروف سينمای ايران با حاشيه های قضايی متعددی روبرو شد.

<!-- IMAGE -->

کليه فرزندان شهدا و مفقودالاثرها از انجام خدمت سربازی معاف می شوند

اعتماد از مصوبه جديد مجلس شورای اسلامی خبر داده است که طی آن کليه فرزندان شهدا و مفقودالاثرها از انجام خدمت سربازی معاف می شوند. به نوشته اين روزنامه تا پيش از تصويب اين قانون تنها دو فرزند اين افراد از انجام خدمت سربازی معاف بودند. اعتماد به نقل از سردار موسی کمالی نوشته است اصلاحات خدمات سربازی پس از آنکه به تاييد شورای نگهبان برسد بايد به تصويب دولت برسد و از همين رو نيازمند زمان زيادی است. بر اساس اين مصوبه حقوق سربازان حدود سه برابر افزايش خواهد يافت.

<!-- IMAGE -->

امروز اسپايدرمن شرك و جومونگ فرصت چندانی به دارا و سارا نمی دهند

جمهوری اسلامی از تأثير آنچه آن را «شخصيتهای افسانه ای بيگانه» خوانده بر کودکان ايرانی نوشته است. اين روزنامه می نويسد در عصر بی نماد و نشانه کودکان هزاره سوم آنها به جای آنكه قهرمانان اساطيری نياكانشان را بشناسند به «اسپايدرمن» و «جومونگ» و «سوسانو» روی آورده اند . جمهوری اسلامی به نقل از جامعه شناسان و کارشناسان اجتماعی نبود مهندسی فرهنگی و فقدان جامعيت و انسجام مديريت فرهنگی و اجتماعی در ايران را دليلی بر اين امر دانسته است. در اين مقاله با اشاره به محبوبيت لوازم التحريری که تصاوير شخصيتهای محبوب کارتونی را دارند ميان کودکان ايرانی نوشته است امروز اسپايدرمن شرك و جومونگ همچون طوقی برگردن دانش آموزان افتاده اند و فرصت چندانی برای زندگی با شخصيتهای نه چندان جذاب بومی همچون دارا و سارا نمی دهند.

XS
SM
MD
LG