لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۹

چهار گوشه جهان: اوباما تعطيلات خود را سپری می کند و خبرهای ديگر


چهار گوشه جهان: اوباما تعطيلات خود را سپری می کند و خبرهای ديگر
چهار گوشه جهان: اوباما تعطيلات خود را سپری می کند و خبرهای ديگر
<!-- IMAGE -->

باراک اوباما تعطيلات خود را در جزيره ی «مارتاز وين يارد» سپری می کند

باراک اوباما رييس جمهوری ايالات متحده که تعطيلات خود را در جزيره ی مارتاز وين يارد در شمال شرقی آمريکا سپری می کند. روز گذشته پرزيدنت اوباما همراهِ خانواده خود برای صرف ناهار به يک رستورانِ غذای دريايی رفت. رئيس جمهوری آمريکا هنگام سفارش غذا با ميشل اوباما همسرش، ساشا و ماليا دو دخترش، ديده می شد. پرزيدنت اوباما سپس با کارکنان رستوران عکس يادگاری گرفت و به ميان جمعيتِ حاضر در رستوران رفت. پيش از آن رئيس جممهوری امريکا به درگذشت سناتورِ ليبرال ادوارد کندی واکنش نشان داده بود و گفت از خبر درگذشت او غمگين شده است.

<!-- IMAGE -->

تظاهرات حدود يک هراز نفر طرفداران محيط زيست در لندن

نزديک به يک هزار نفر از طرفداران محيط زيست و معترضان به روند تغييراتِ آب و هوا، در لندن اُردو ، برپا کرده و چادر زدند. اين معترضان پيش از سفر به منطقه ای در جنوب شرق لندن در چند نقطه از مرکز شهرِ لندن تجمع کردند تا به مکانی نهايی که از سوی برگزار کنندگانِ اين اجتماعِ اعتراض آميز مخفی مانده است برده شوند. معترضان از طريق پيامک و سايت توييتر از محل تجمع مطلع می شوند. معترضان به تخريبِ محيط زيست که معمولاً تجمع های اعتراضی برپا می کنند می گويند به نيروهای پليس اطمينان ندارند و به همين خاطر تا آخرين لحظه مکانِ نهايی محلِ تجمع خود را اعلام نمی کنند. به گفته يکی از فعالان محيط زيست سال گذشته نيروهای پليس تلاش بسياری کردند تا از برپايی تجمعِ معترضان جلوگيری کنند.


<!-- IMAGE -->

پليس آفريقای جنوبی با گاز اشک آور و گلوله های پلاستيکی تظاهرات هزار سرباز را متفرق کرد

ماموران پليس در آفريقای جنوبی روز چهارشنبه با پرتاب گاز اشک آور و گلوله های پلاستيکی به سَمت يک هزار سرباز سعی در متفرق کردنِ آنها داشتند. در آخرين موج اعتراضات و اعتصابات در آفريقای جنوبی سربازان اين کشور در تظاهراتی خواستار افزايشِ سی درصدی حقوقِ خود شده بودند. اعتصابات و افزايش حقوق ها، به ميزانی بالاتر از نرخ تورم در اين کشور سرمايه گذاران را، در آفريقای جنوبی نگران کرده است. آفريقای جنوبی اولين رُکود اقتصادی خود در هفده سال گذشته را پشت سر می گذارد. سربازان که تظاهراتشان غير قانونی اعلام شده بود به شماری از خودروها آسيب رساندند و يک خودروی نظامی را نيز آتش زدند.

XS
SM
MD
LG