لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۸

مدير بهشت زهرا  تغيير کرد و چند خبر کوتاه ديگر از ايران و جهان


<!-- IMAGE -->

روز سه شنبه اعلام شد پس از ۱۳ سال مدير بهشت زهرا تغيير کرده است

ابتدای هفته سايت خبری نوروز، وابسته به جبهه مشارکت و از احزاب اصلاح طلب در ايران خبر داد که ٤٤ جسدِ بدون نام و مشخصات در روزهای ٢١ و ٢٤ تيرماه در ميان تدابير شديد امنيتی در قطعه ٣٠٢ بهشت زهرا دفن شد. اين موضوع واکنش هايی را به همراه داشت. از يکسو، برخی نمايندگان مجلس دفن مخفيانه اجساد را شايعه دانستند و از سوی ديگر محمود رضاييان ، مدير گورستان بهشت زهرا آن را از اساس تکذيب کرد. با اين حال روز سه شنبه اعلام شد پس از ۱۳ سال مدير بهشت زهرا تغيير کرده است. همزمان با اين اتفاق برخی از نمايندگان گفته اند به خاطر آنچه که آنرا جلوگيری از پاک شدنِ مستنداتِ جرم ناميده اند به بهشت زهرا خواهند رفت.

<!-- IMAGE -->

احمد توکلی در نامه ای به رييس قوه قضائيه، سعيد مرتضوی را بخاطر توقيفِ روزنامه اعتمادِ ملی به تخلف متهم کرد

احمد توکلی، نماينده اصولگرای مجلس شورای اسلامی در نامه ای به صادق لاريجانی، رييس قوه قضاييه سعيد مرتضوی، دادستان عمومی و انقلاب تهران را به تخلف متهم کرد. احمد توکلی خواستار آن شد که به اقدامات سعيد مرتضوی، در دادگاه انتظامی قضات رسيدگی شود. آقای توکلی در نامه ی خود همچنين خواستار رفع توقيفِ روزنامه اعتمادِ ملی شده و اعلام کرده که سعيد مرتضوی با توقيف اين روزنامه تخلف کرده است. احمد توکلی يادآور شده است که اين اولين تخلف دادستان تهران نبوده . پيش از اين سايت الف، متعلق به احمد توکلی به دستور سعيد مرتضوی توقيف شده بود اما با رايزنی های احمد توکلی از توقيف در آمد.

<!-- IMAGE -->

علی اصغر سلطانيه: کسی جرأتِ حمله به هيچ تأسيساتِ هسته ای در هيچ مکانی از جهان را ندارد

علی اصغر سلطانيه، نماينده دائم جمهوری اسلامی در آژانس بين المللی انرژی اتمی گفت هرگونه حمله نظامی به تاسيسات هسته ای ايران محل مورد هدف منطقه و جهان را دچار فجايعی وحشتناک می کند. به گزارش خبرگزاری ايسنا آقای سلطانيه گفته است کسی جرأتِ حمله به هيچ تأسيساتِ هسته ای، در هيچ مکانی از جهان را ندارد و ايران هيچگاه ، فکر و نيتی برای ساخت سلاح اتمی نداشته است.

<!-- IMAGE -->

تجمع جمعی از كسبه خيابان وليعصر در مقابل ساختمان شورای شهر تهران

صبح روز گذشته جمعی از كسبه خيابان وليعصر تهران در اعتراض به يک طرفه شدنِ بخشی از اين خيابان در مقابل ساختمان شورای شهر تهران تجمع کردند. اين کسبه می گويند يک طرفه شدن خيابان وليعصر باعث کاهشِ درآمد آنان شده و خواستار لغو اين اقدام شده اند. اسماعيل احمدی مقدم، فرمانده کل نيروی انتظامی امنيتی بودنِ طرحِ يکطرفه شدنِ خيابان وليعصر را تکذيب کرده و از احتمال يک طرفه شدن خيابان جردن، نيز سخن گفته است.

<!-- IMAGE -->

وضعيت آب در استان کردستان بحرانی گزارش شده است

منابع خبری در ايران وضعيت آب در استان کردستان را بحرانی گزارش کردند. کمبود آب آشاميدنی که پيش از اين مردم روستاهای اين استان را دچار مشکل کرده بود اکنون به مناطق شهری به ويژه سنندج رسيده است. از روزهای پايانی هفته گذشته تاکنون آب منازل برخی از مناطق شهر سنندج بيش از هشت ساعت در روز قطع است. خبرگزاری مهر به نقل از يکی از اهالی بيجار گزارش داده است که مردم شهر در حال حاضر روزانه کمتر از دو ساعت، آب دارند و مردم مناطق مرتفع از اين دو ساعت آب نيز محروم هستند. کمبود آب ترس از شيوع بيماری های مختلف را در اين شهر به همراه داشته است.

<!-- IMAGE -->

نگرانی آمريکا در خصوص سفر رهبر ليبی به آمريکا

ايالات متحده می گويد نگرانی خود را در خصوص سفر رهبر ليبی به آمريکا که قرار است در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نيويورک حضور يابد به ديپلمات های اين کشور اعلام کرده است. گفته می شود، مُعمر قذافی در نظر دارد در نيوجرسی، محل سکونت فرستادگان ليبی در سازمان ملل چادر بزند. نيوجرسی مکانی است که شماری از بستگان قربانيان حادثه بمبگذاری هواپيمای پان آمريکن که به پرونده لاکربی شهرت يافته در آنجا زندگی می کنند . متهم اين حادثه يک مامور اطلاعاتی ليبيايی بود که اخيراً پس از آزادی از زندانی در اسکاتلند به کشورش بازگشت و در ليبی مورد استقبال قرار گرفت.

<!-- IMAGE -->

دولت های عراق و سوريه سفرای خود در دو کشور را فرا خواندند

عراق خواستار تحويل دو مظنون از سوی سوريه شده که بغداد آنها را متفکر حملات بمبگذاری هفته ی پيش در بغداد معرفی کرده است. دولت شيعه ی بغداد حاميان حزب بعث صدام حسين را مسؤل بمبگذاری های اخير معرفی کرده و می گويد چند نفر از متهمينِ اين بمب گذاری ها را دستگير کرده است. سفير عراق در سوريه گفته است که دولت عراق در نشست روز سه شنبه ی خود اعلام کرد که سفير خود در سوريه را برای انجام پاره ای از مشورت ها از دمشق فرا می خواند. علی الدباغ ، سخنگوی دولت عراق می گويد که وزارت امورخارجه اين کشور از سوريه می خواهد همه ی کسانی را که به خاطر ارتکابِ جنايات در عراق احضار شده اند به بغداد تحويل دهد.

XS
SM
MD
LG