لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۱

مطبوعات: زنان خشن از تستسترون بيشتری برخوردارند و خبرهای ديگر


مطبوعات: زنان خشن از تستسترون بيشتری برخوردارند و خبرهای ديگر
مطبوعات: زنان خشن از تستسترون بيشتری برخوردارند و خبرهای ديگر
<!-- IMAGE -->

زنان خشن از تستاسترون بيشتری برخوردارند

ايندپنت گزارشی دارد با عنوان «زنان خشن از تستسترون بيشتری برخوردارند.» اين روزنامه می نويسد نگاه کليشه ای به برخی زنان در محيط کار اين است که آنها بيش از حد خشن هستند و گفته می شود اين زنان برای موفقيت از هيچ روشی چشم پوشی نمی کنند. اما يک تحقيق علمی جديد نشان می دهد که ممکن است دليل هورمونی برای اينگونه نگاه های کليشه ای وجود داشته باشد. بر اساس اين تحقيق، زنانی که از هرمون تستاسترون بيشتری برخوردارند بيشتر احتمال دارد حرفه های پر مخاطره مانند، تجارت و سرمايه گزاری را انتخاب کنند. ايندنپنت به نقل از اين گزارش می نويسد تحقيق جديد نشان می دهد نقش هرمون در شکل گيری تفاوت های زنان و مردان تا چه حد است. اين در حالی است ايندپنت در آخر گزارش خود به نقل از يک محقق که در مورد رفتارها زنان و مردان تحقيق کرده می نوسيد احتمال دارد انتخاب حرفه های پر مخاطره عامل ميزان بالای تستاسترون باشد و نه محصول آن.

<!-- IMAGE -->

خطر قطع شدن ارتباط اينترنتی به خاطر دانلودهای غير قانونی

روزنامه گاردين چاپ بريتانيا می نوسيد کسانی که دانلودهای غير قانونی می کنند با خطر قطع شدن ارتباط اينترنتی شان مواجه خواهند شد. اين روزنامه می نويسد روز دوشنبه دولت بريتانيا قانون جديدی را پيشنهاد کرد که بر اساس آن اينترنت افرادی که به طور مکرر قوانين کپی رايت را زير پا می گذارند قطع خواهد شد. گاردين می نويسد تصميم قطع اينترنت افرادی که از فايل های موسيقی و ويديويی مشترکاً استفاده می کنند، غير منتظره است، زيرا در ماه ژوئن يک گزارش دولت بريتانيا، چنين اقدامی را بيش از حد سخت گيرانه خوانده بود. بر اساس پيشنهاد مطرح شده، ناقضان قوانين کوپی رايت، پيش از قطع چند هشدار کتبی دريافت خواهند کرد، و در صورت ادامه اين کار ارتباط اينترنتيشان قطع خواهد شد.

<!-- IMAGE -->

مرضيه وحيد دستجردی پيشنهادی احمدی نژاد برای حضور در وزارت بهداشت

در صفحه اجتماعی روزنامه اعتماد در مطلبی به قلم بنفشه سام گيس به سوابق يکی از وزرای زن پيشنهادی در کابينه پرداخته شده است. در بخشی از اين مطلب آمده است: روز ٢٥ مرداد نام مرضيه وحيد دستجردی به عنوان گزينه پيشنهادی احمدی نژاد برای حضور در وزارت بهداشت سر زبان ها افتاد و خبرگزاری حامی دولت هم در معرفی وی اصطلاح «فعال سياسی» را به کار برد. اصطلاحی که با واقعيت منافاتی ندارد زيرا طی دهه اخير نام وحيد دستجردی بيش از آنکه به عنوان يک پزشک و داعيه دار سلامت مطرح باشد، به عنوان يک سياستمدار اصولگرا تکرار شده است. مرضيه وحيددستجردی که اکنون پا به دهه پنجم زندگی گذاشته و در بيماری های زنان صاحب تخصص است، مسووليت های متعددی را تجربه کرده است. اما آنچه که در افواه عمومی بر جا مانده، حضور وحيددستجردی در دوره چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی است.

<!-- IMAGE -->

وزير زن و مسأله رضايت شوهر برای اجازه خروج

در همين صفحه از روزنامه اعتماد و در رابطه با معرفی وزرای زن به کابينه نامه يک وکيل به رييس جمهوری منتشر شده در اين نامه با عنوان رضايت شوهران قبل از رای اعتماد مجلس به موانع موجود بر سرا راه کار وزرای زن در کابينه پرداخته شده و از جمله آمده است: «جناب رئيس جمهور، فرض کنيد وزير زن شما در دعوای خانوادگی گرفتار شود و همسرش به دليل اين اختلاف خواهان عدم خروج همسر خود از کشور باشد و در همان حال وزير شما ملزم به حضور در اجلاسی يا نشستی در خارج از کشور باشد. با اين اوضاع اجازه خروج وزيرتان از کشور را به حکم قانون از دادستان اخذ می کنيد يا با شجاعت به دنيا اعلام می داريد به حکم قانون و مخالفت همسر ايشان آن وزير محترم قادر به شرکت در فلان اجلاس و نشست نخواهد بود؟»

XS
SM
MD
LG