لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۸

۳۶ تن در انفجار یک بمب اتومبیلی در افغانستان جان باختند


۳۶ تن در انفجار یک بمب اتومبیلی در افغانستان جان باختند
۳۶ تن در انفجار یک بمب اتومبیلی در افغانستان جان باختند
<!-- IMAGE -->

مقامات افغان می گویند در انفجار یک بمب اتومبیلی در شهر قندهار دست کم ۳۶ تن جان سپردند و ۶۴ نفر دیگر مجروح شدند. مقامات و شاهدان می گویند انفجار غروب سه شنبه روی داد و با تیراندازی سنگین در خیابان ها ادامه یافت.

احمد ولی کرزی، رییس شورای ایالتی در گفت و گویی با بخش پشتوی صدای آمریکا اعلام کرد انفجار باعث شکسته شدن پنجره ها و درهای منازل تا شعاع نیم کیلومتر شد. او افزود زنان و کودکان در زیر آوار مدفون شدند.

یک افسر ارشد پلیس که در صحنه حضور داشت به صدای آمریکا گفت انفجار در نزدیکی شعبه اداره امنیت ملی در قندهار روی داد. در نزدیکی محل حادثه، همچنین یک رستوران، یک شرکت ساختمانی ژاپنی که مهندسان پاکستانی را استخدام می کند، و مهمانسرایی که خبرنگاران خارجی در آن اقامت می کنند قرار داشتند.

پیشتر، در روز سه شنبه، مقامات ناتو گفتند در انفجار بمبی در جنوب افغانستان چهار سرباز آمریکایی کشته شدند. این تعداد شمار سربازان خارجی را که در سال جاری در افغانستان کشته شده اند به ۲۹۰ نفر افزایش داد و سال ۲۰۰۹ را به مرگبارترین سال برای نیروهای ائتلاف در افغانستان، از زمان حمله آمریکا به آن کشور در هشت سال پیش تبدیل کرد.

XS
SM
MD
LG