لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۴

وقايع روز: تاکيد سوسن کشاورز بر اسلامی کردن مدارس و خبرهای ديگر


وقايع روز: تاکيد سوسن کشاورز بر اسلامی کردن مدارس و خبرهای ديگر
وقايع روز: تاکيد سوسن کشاورز بر اسلامی کردن مدارس و خبرهای ديگر
<!-- IMAGE -->

تاکيد سوسن کشاورز بر اسلامی کردن مدارس

روزنامه دولتی ايران در گفت و گو با برخی وزيران پيشنهادی دولت محمود احمدی نژاد برنامه های آتی آنها برای وزارت خانه های متبوعشان را مورد بررسی قرار داده است. روزنامه ايران در شماره صبح دوشنبه خود با خانم سوسن کشاورز وزير پيشنهادی آموزش و پرورش نيز گفت و گويی ترتيب داده است. در اين گفت و گو خانم کشاورز ضمن تاکيد بر اسلامی کردن مدارس می گويد: ضعف اساسی که نظام آموزش و پرورش رسمی ما دارد، نبود فلسفه تعليم و تربيت است. در تدوين اين فلسفه ابتدا مبانی آن که پايه علمی و دينی دارد و همين طور برگرفته از ديدگاههای شخصيت برجستهای همچون امام خمينی، آيت الله خامنه ای، شهيد بهشتی و علامه طباطبايی است، ترسيم شده که براساس آن مفهوم، هدف، اصول و ساختهای تربيتی شکل می گيرد.»

<!-- IMAGE -->

پاسخ فاطمه آجرلو به منتقدين

روزنامه ايران در گفت و گو با فاطمه آجرلو نظرش را در مورد انتقاد های وارده بر او مبنی بر نداشتن سابقه ی اجرايی جويا می شود و آجرلو در پاسخ می گويد: «بنده با سابقه دو دوره نمايندگی مردم کرج، اشتهارد و آستارا در مجلس شورای اسلامی و حضور در کميسيون های مختلف و عرصه های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی اعم از سپاه، دانشگاه آزاد اسلامی، بسيج دانشجويی، دانشگاه پيام نور در عرصه اجرایيات نيز تجربيات فراوانی دارم.»

<!-- IMAGE -->

صدور رای پرونده رحيم مشايی به ٣ ماه بعد موکول شد

سايت خبری آفتاب به نقل از فريدون همتی، معاون حقوقی ديوان محاسبات کشور اعلام کرد عليرغم اين که جلسه رسيدگی به پرونده اسفنديار رحيم مشايی در تاريخ ٣٠ فروردين ٨٨ برگزار شده، اما به لحاظ رعايت شرايط خاص سياسی کشور، صدور رای به ٣ ماه بعد موکول شده است. به گفته آقای همتی، اسفنديار رحيم مشايی در آخرين فرصت قانونی يعنی پايان مرداد تقاضای تجديد نظر کرده است. پرونده آقای رحيم مشايی مربوط به نقض قانون بودجه سال ٨٤ و تفويض اختيار برخی مواد قانون محاسبات عمومی به مديرکل سابق ميراث فرهنگی قم است که فاقد رابطه رسمی و پيمانی با دستگاه بوده است.

<!-- IMAGE -->

علاءالدين بروجردی: تحت تعقيب بودن احمد وحيدی از سوی اينترپل هيچ تاثيری در رای اعتماد نمايندگان نخواهد داشت

روزنامه اعتماد در شماره روز دوشنبه خود به واکنش ها پيرامون خبر بازديد از تاسيسات اراک و انتقاد از وزير پيشنهادی دفاع می پردازد. اعتماد می نويسد که ریيس کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس روز گذشته به واکنش برخی کشورها نسبت به وزير پيشنهادی وزارت دفاع از سوی ریيس دولت دهم پاسخ داده است. علاءالدين بروجردی با بيان اينکه تحت تعقيب بودن احمد وحيدی از سوی اينترپل هيچ تاثيری در رای اعتماد نمايندگان به وی نخواهد داشت، می گويد اين هم از فتنه های صهيونيستی است که اقدام به انتشار چنين اخباری می کنند. پيش از علاءالدين بروجردی، علی اکبر جوانفکر مشاور رسانه يی ریيس دولت دهم نيز به اظهارنظر کشورهای غربی، اسرایيل و آرژانتين در خصوص «احمد وحيدی» وزير پيشنهادی احمدی نژاد برای تصدی وزارت دفاع واکنش نشان داده و آن را «توطئه صهيونيستي» خوانده بود. نام احمد وحيدی در فهرست وزيران پيشنهادی کابينه محمود احمدی نژاد، انتقاد شديد دولت آرژانتين، آمريکا و اسرایيل را به همراه داشت. در اين ارتباط وزارت امور خارجه آرژانتين نامزدی وی را برای پست وزارت نگران کننده خواند و محکوم کرد. قوه قضایيه آرژانتين، احمد وحيدی را متهم می کند در همکاری با چند تن ديگر از مقامات بلندپايه ايران، در سال ۱۹۹۴ عمليات بمب گذاری عليه مرکز يهوديان «آميا» در بوئنوس آيرس را برنامه ريزی و اجرا کرده است.

<!-- IMAGE -->

احضار مدير مسئول روزنامه توقيف شده اعتماد ملی به دادسرا

محمد جواد حق شناس مدير مسئول روزنامه توقيف شده اعتماد ملی، و حسين کروبی فرزند حجت الاسلام مهدی کروبی، نامزد معترض به نتيجه انتخابات دهم رياست جمهوری، به دادسرای کارکنان دولت احضار شده اند. حسين کروبی به سحام نيوز گفته است علت احضار خود را به دادگاه نمی داند. در همين حال جمعی از کارکنان روزنامه اعتماد ملی با ارسال نامه ای سرگشاده به آيت الله لاريجانی ریيس جديد قوه قضاييه خواستار بازگشايی اين روزنامه شدند. امضا کنندگان اين نامه با اشاره به همزمانی توقف انتشار روزنامه اعتماد ملی و آغاز رياست آقای لاريجانی در دستگاه قضايی ايران از ریيس جديد قوه قضاييه خواسته اند که با رفع موانع قانونی، انتشار مجدد روزنامه اعتماد ملی را ميسر کند تا آنان بتوانند در چارچوب قوانين نظام جمهوری اسلامی روزنامه اعتماد ملی را منتشر کنند. روزنامه اعتماد ملی وابسته به حزب اعتماد ملی و متعلق به مهدی کروبی است که به دنبال انتشار نامه انتقاد آميز آقای کروبی درباره تجاوز به جوانان در بازداشتگاه ها از سوی دادستانی تهران، توقيف شد.

<!-- IMAGE -->

معاون دادستان تهران: تظاهر به روزه خواری در ملأ عام به هر نحوی جرم است

روزنامه کيهان از برخوردها با مردم در ماه رمضان می نويسد. محمود سالارکيا معاون دادستان تهران در گفت و گو با کيهان می گويد: «تظاهر به روزه خواری در ملأ عام به هر نحوی، جرم است و مجرم به جزای نقدی و شلاق محکوم می شود. «محمود سالارکيا» روز يکشنبه در گفت وگو با ايرنا با بيان اينکه تظاهر به روزه خواری در ملأ عام به هر نحوی، خلاف شرع و قانون است، اظهار داشت: نيروی انتظامی افرادی را که در ملأ عام روزه خواری کنند، دستگير و به دادسرا معرفی خواهد کرد.

<!-- IMAGE -->

طاهرخانی عضو فراکسيون اقليت مجلس: کابينه دولت دهم نسبت به کابينه دولت نهم ضعيف تر است

کيهان در گزار ش روز خود به کابينه پيشنهادی محمود احمدی نژاد می پردازد و می گويد که در ميان اظهار نظرهای نمايندگان مجلس عده ای نيز به انتقاد از کابينه دهم پرداخته و آن را «ناتوان» معرفی می کنند. «دلخوش» عضو کميسيون اقتصادی مجلس يکی از منتقدين ليست پيشنهادی ریيس جمهوری است که معتقد است وضعيت کابينه می توانست بهتر باشد زيرا برخی وزرای پيشنهادی دارای تجربه، سابقه و توانمندی لازم نيستند. «طاهرخانی» عضو فراکسيون اقليت مجلس نيز معتقد است کابينه دولت دهم نسبت به کابينه دولت نهم ضعيف تر است هرچند وی از سوی ديگر عنوان نموده که اکثريت وزرای پيشنهادی به غير از دو تا سه نفر، رای اعتماد خواهند گرفت. موضوع ديگری که محور انتقادات برخی نمايندگان را تشکيل داده عدم ارتباط، بين رشته تحصيلی وزرا با کار وزارتخانه مربوطه است.

<!-- IMAGE -->

۲۰ ميليون دلار برای افشای جنايات ضد حقوق بشری آمريکا در جهان

روزنامه کيهان در جايی به تصويب فوريتی در مجلس شورای اسلامی می پردازد که در صورت تصويب نهايی آن ۲۰ ميليون دلار برای آن چه اين روزنامه «افشای جنايات ضد حقوق بشری آمريکا در جهان» می خواند، اختصاص می يابد. فوريت اين طرح در جلسه علنی ديروز مورد بررسی قرار گرفت که با ۱۸۹ رای موافق، ۲۱ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماينده حاضر به تصويب رسيد. در صورت تصويب نهايی اين طرح مبلغ ۲۰ ميليون دلار از محل صندوق ذخيره ارزی برای آنچه افشای جنايات آمريکا خوانده تخصيص می يابد.

<!-- IMAGE -->

ترقی بهای نفت

هم زمان با معرفی وزير نفت پيشنهادی دولت احمدی نژاد در ايران افزايش اميدواری به پايان رکود اقتصادی آمريکا بهای جهانی نفت را به بالاترين حد در ده ماه اخير رساند. در همين حال سهم ۹ نه درصدی ايران از در آمد نفتی اوپک وابستگی دولت را نيز به در آمدهای نفتی افزايش داده است.

<!-- IMAGE -->

بدهی بانکی هشت هزار و پانصد ميليارد تومانی ٨٤ نفر در ايران

روزنامه سرمايه در مقاله ای تحت عنوان «بدهی بانکی هشت هزار و پانصد ميليارد تومانی ٨٤ نفر دانه درشت،» به نقل از عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نوشت، ٨٤ نفر در ايران، معادل هشت هزار و ٥٠٠ ميليارد تومان به بانک های کشور بدهکارند. بر اساس اين گزارش ٤٣ نفر، شش هزار و ٥٠٠ ميليارد تومان به يکی از بانک های دولتی و ٤١ نفر نيز دو هزار ميليارد تومان به بانک های ديگر بدهکارند.

<!-- IMAGE -->

عبدالعزيز حکيم در بيمارستانی در تهران بستری شد

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی به نقل از آسوشيتدپرس از بستری شدن عبدالعزيز حکيم يکی از رهبران متنفذ شيعه عراق در تهران خبر داد. بنا به اين خبر، بيانيه مجمع اعلای اسلامی عراق به رهبری عبدالعزيز حکيم حاکی است بيمارستانی در تهران روز شنبه به دنبال وخامت حال آقای حکيم حين مداوای سرطان ريه، او را پذيرش کرد.

XS
SM
MD
LG