لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۲

سفر نتانياهو به اروپا


<!-- IMAGE -->

بنيامين نتانياهو، نخست وزير اسراييل، می گويد اميدوار است مذاکرات صلح با فلسطينيان را تا اواخر ماه سپتامبر آغاز کند. وی روز يکشنبه اعلام کرد لازمه ی اين حرکت، رسيدن به توافقی با ايالات متحده و دولت فلسطينی محمود عباس است.

دولت های ايالات متحده و فلسطين، از اسراييل می خواهند با توقف ساخت و سازها در مناطق اشغال شده، به احيای دوباره ی مذاکرات صلح کمک کند. اسراييل می گويد برای اسکان جمعيت افزايش يافته، ساخت و سازها اجتناب ناپذير است.

امروز دوشنبه، بنجامين نتانياهو، نخست وزير اسراييل، برای مذاکرات پيرامون صلح خاورميانه و ديگر مسائل، وارد اروپا می شود. نخست وزير اسراييل در سفر خود به اروپا، در روز سه شنبه با گوردون براون، نخست وزير بريتانيا در لندن و روز چهارشنبه، با جورج ميشل، فرستاده آمريکا گفتگو خواهد کرد. وی روز پنجشنبه نيز با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در برلين ديدار خواهد داشت.

در رويدادی ديگر وزرای کابينه اسرائيل، روز يکشنبه دولت سوئد را به خاطر محکوم نکردن يکی از نشريات کشور خود در ارتباط با چاپ مقاله ای اهانت بار نسبت به اسرائيليان، به شدت مورد انتقاد قرار دادند. يکی از نشريات عامه پسند سوئد، روز دوشنبه گذشته با درج مطلبی سربازان اسرائيلی را به فروش اندام اجساد فلسطينيان کشته شده متهم ساخته بود.

XS
SM
MD
LG