لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۴

پلیس پاکستان با دستگیری ۱۳ ستیزه گر توطئه حملات آنان را خنثی کرد


<!-- IMAGE -->

پلیس پاکستان می گوید چندین طرح تروریستی را از طریق بازداشت ۱۳ ستیزه گر مرتبط با القاعده یا طالبان طی حمله ای به جنوب و شرق پاکستان، خنثی کرده است. پلیس می گوید هفت مرد، جلیقه های حاوی بمب و مواد منفجره را در حمله به شهر کراچی توقیف کرده است. این افراد اعضای گروه افراطی و سنی «لشکر جنگوی» هستند که با القاعده مرتبط است.

پیشتر ظن آن وجود داشت که لشکر جنگوی در طرح ترور مسئولان دولتی و طراحی بمب گذاری هتل ماریوت اسلام آباد در سال گذشته و همچنین بمب گذاری در یک مسجد شیعیان در سال ۲۰۰۳ دست داشته است.

پلیس می گوید بازداشت شدگان حدود ۲ کیلوگرم هروئین همراه خود داشتند. به گفته پلیس پاکستان این اولین بار است که آنان مظنونان به تروریسم را با مواد مخدر دستگیر کرده اند. مسئولان معتقدند عایدات قاچاق مواد مخدر از افغانستان به مصرف گروه های شبه نظامی و شورشی مبارزه کننده با دولت افغانستان و پاکستان می رسد.

پلیس در شرق پاکستان می گوید شش ستیزه گر مظنون طالبان نیز در استان پنجاب به بازداشت پلیس در آمده اند. عثمان انور مامور ارشد پلیس می گوید ستیزه گران قصد داشتند به اهدافی در خارج از کشور و اماکن مقدسه حمله کنند.

مسئولان می گویند هر دو مورد بازداشت ها، طرح حملات تروریستی آنان را متوقف کرده است.

XS
SM
MD
LG