لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۰

دفن مخفيانه ده ها نفر در قطعه ی ٣٠٢ بهشت زهرا و خبرهای ديگر


دفن مخفيانه ده ها نفر در قطعه ی ٣٠٢ بهشت زهرا و خبرهای ديگر
<!-- IMAGE -->

دفن مخفيانه ده ها نفر از شهروندان تهرانی در قطعه ی ٣٠٢ بهشت زهرا

پايگاه اينترنتی نوروز، وابسته به اصلاح طلبان، روز جمعه از دفن مخفيانه ده ها نفر از شهروندان تهرانی در تاريخ های ٢١ و ٢٤ تيرماه خبر داد. بر اساس اين گزارش، اجساد دفن شده مربوط به شرکت کنندگان در نا آرامی های بعد از انتخابات است. نوروز می افزايد اجساد کشته شدگان بدون اسم و مشخصات فردی در قطعه ی ٣٠٢ بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شده است. گزارش تاکيد می کند اين اجساد تحت تدابير شديد امنيتی و با صدور اجباری جواز دفن به خاک سپرده شده اند.

<!-- IMAGE -->

تهديد جمعی از نمازگزاران در قم به تظاهرات عليه آيت الله يوسف صانعی

در قم، آيت الله ابراهيمِ امينی، امام جمعه اين شهر در خطبه های اين هفته خواستار آن شد که اگر ظلمی به کسی شده و آسيبی به کسی رسيده برطرف شود و اگر بی گناهی زندانی شده آزاد شود. پيشتر، جمعی از نمازگزاران تهديد کرده بودند پس از پايان نماز عليه آيت الله يوسف صانعی دست به تظاهرات خواهند زد، اما مقامات مانع از اين اقدام شدند. آيت الله صانعی که از مراجع تقليد شيعيان است، از منتقدان محمود احمدی نژاد محسوب می شود. طرفداران آقای احمدی نژاد می گويند آيت الله صانعی در سخنرانی اخير خود در گرگان، رييس جمهوری اسلامی را حرامزاده خطاب کرده است. آنان خواهان اقدام قضايی عليه آيت الله صانعی هستند.

<!-- IMAGE -->

وزارت نفت ايران: ذخاير استراتژيک بنزين حدود يک ميليارد و ۴۰۰ ميليون ليتر است

وزارت نفت ايران ميزان ذخاير استراتژيک بنزين در انبارهای خود را حدود يک ميليارد و ۴۰۰ ميليون ليتر اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، اين ميزان ۲۵۰ ميليون ليتر بيشتر از مدت مشابه در سال گذشته است. ذخاير استراتژيک بنزين ايران تنها ۷۰ روز مصرف داخلی را تامين می کند. ايران حدود ٤٠ درصد بنزين مورد نياز خود را وارد می کند. مجلس سنای آمريکا به تازگی لايحه ای تصويب کرده که بر اساس آن شرکت هايی که به ايران بنزين بفروشند از سوی وزارت انرژی آمريکا تحريم خواهند شد. محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری اسلامی ايران پيشتر گفته بود ايران قادر است با ايجاد برخی تغييرات در خطوط توليد پالايشگاهها، تمام بنزين مورد نياز خود را تامين کند.

<!-- IMAGE -->

افزايشِ قيمت مواد غذايی در ايران در آغاز ماه رمضان

در ايران، روز شنبه به عنوان آغاز ماه رمضان تعيين شده است. همزمان، گزارش ها از افزايش قيمت مواد غذايی به ويژه گوشت و مرغ در سراسر ايران حکايت دارد. دولت قول داده است با توزيعِ روزانه ٦٠٠ تن، مرغ و ١٥٠ تن گوشت، قيمت اين کالاها را متعادل نگه دارد.

آموزش و پرورش ايران: مسأله ناهنجاری اسکلتی و قامتی در ميان دانش آموزانِ

آموزش و پرورش ايران اعلام کرده است ٦٤ درصد دانش آموزان اين کشور به دليل فقدان تحرک لازم دچار ناهنجاری اسکلتی و قامتی هستند. به گزارش خبرگزاری ايسنا، رضا رفيعانی، سرپرست اداره کل تربيت بدنی آموزش و پرورش گفته است اين ناهنجاری ها در ميان دختران بيش از پسران و در ميان دانش آموزان شهری بيش از روستاييان است. به گفته رضا رفيعانی، شانه نامتقارن، پشت کج و پشت گود از جمله ناهنجاری های قامتی هستند که اغلب دانش آموزانِ ايرانی از آن رنج می برند.

<!-- IMAGE -->

روزنامه زمان چاپ ترکيه: ائتلاف کرزی با جنگ سالاران

روزنامه زمان چاپ ترکيه به انتخابات رياست جمهوری در افغانستان پرداخته و اينکه آيا اين انتخابات می تواند برای کشور صلح به ارمغان آورد يا خير. زمان در اين مقاله اقدامات حامد کرزی را برای انتخاب مجدد به سمت رياست جمهوری مورد بررسی قرار داده است. اين روزنامه می نويسد ائتلاف کرزی با جنگ سالاران و رهبران قبايل از جمله مارشال فهيم، رهبر جبهه ملی اين کشور، که از مخالفان اصلی کرزی به شمار می آيد از جمله اقدامات وی برای پيروزی در انتخابات است. زمان می نويسد ائتلاف کرزی با ژنرال عبدالرشيد دوستوم دومين رهبر بانفوذ نظامی در افغانستان پس از فهيم تازه ترين اقدام وی برای کسب آرا در مناطق شمال افغانستان است. روزنامه زمان می نويسد برخی از مردم بر اين باورند که اين ائتلافها نه تنها به ايجاد صلح در کشور نخواهد انجاميد بلکه به آشفتگی اوضاع دامن خواهد زد.

<!-- IMAGE -->

هندوستان تايمز: تحقيقات مشترک هند و آمريکا در مورد ذرات يخ در نزديکی قطب شمالی کره ماه

هندوستان تايمز از آغاز آزمايش مشارکتی کاوشگر چاندرايان- يک از سازمان فضايی هند و فضاپيمای ال آر ۱ متعلق به سازمان فضانوردی آمريکا ناسا خبر داده است. اين روزنامه به نقل از سازمان فضايی هند هدف از اين آزمايش را تحقيق در مورد وجود احتمالی ذرات يخ در نزديکی قطب شمالی کره ماه که از خورشيد دورتر است عنوان کرده است. گفته می شود پنج نفر از ۱۱ دانشمندی که در اين زمينه تحقيق می کنند، هندی تبار هستند.

XS
SM
MD
LG