لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۶

موسوی: اقتدارگرایان در تدارک ریشه کن کردن اصلاحات و حرکت های مستقل بودند


موسوی: اقتدارگرایان در تدارک ریشه کن کردن اصلاحات و حرکت های مستقل بودند
موسوی: اقتدارگرایان در تدارک ریشه کن کردن اصلاحات و حرکت های مستقل بودند
<!-- IMAGE -->

ميرحسين موسوی، در دیدار با خانواده چند تن از بازداشت شدگان حوادث بعد از انتخابات اعلام کرد هوشياری مردم مانع از تحقق برنامه اقتدارگرایان شده است.

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، ميرحسين موسوی با اشاره به بازداشت محسن میردامادی، دبیر کل حزب مشارکت گفت اين بازداشت ها غير قابل پيش بينی بودند.

ميرحسين موسوی همچنین با اشاره به سوابق و نقش موثر برخی از بازداشت شدگان در تحولات سياسی پس از انقلاب، از بازداشت و محاکمه اين افراد انتقاد کرد و افزود ترتيب دادن دادگاه‌ ها با اتهام انقلاب مخملی برای آنان، هزينه‌ های سنگينی بر نظام تحميل کرد به همين دليل آنانی که از وجدان بيداری برخوردارند اگر چه در صف اصولگرايان قرار دارند، با درک اين واقعيت که ماهيت اين رفتارها برای قدرت‌ طلبی است در حال تصحيح مسير خود هستند.

موسوی با اشاره به راهپيمايی پس از انتخابات بیست و دوم خرداد گفت راهپيمایی عظيم و شگفتی ‌آفرين ۲۵خرداد به رغم مشکلات ومحدوديت‌های فراوان که با خويشتنداری معنا دار و هوشمندی کامل مردم و عاری از شعارهای ساختار‌شکن همراه شد، برای درک خواست و اراده مردم کافی بود و فرصتی برای نظام ايجاد کرد که در صورت تن دادن به خواست مردم و استفاده از فرصت می‌شد با کمترين هزينه به ساماندهی مشکلات کشور پرداخت.

ميرحسين موسوی همچنین با اشاره به حضور معترضان در تجمع های پس از انتخابات گفت اگر هوشياری وحق طلبی مردم نبود شايد امروز اوضاع از اين هم بدتر بود چرا که اقتدارگرايان در تدارک ريشه‌ کن کردن اصلاح طلبی و حرکت‌های مستقل با اتهام ‌تراشی و انگ ‌زنی بودند اما حضور ميليونی مردم در راهپيمایی ۲۵خرداد مانع از عمليات گسترده عليه اصلاحات شد.

در اين ديدار خانواده های محسن ميردامادی و جواد امام درباره وضعيت اين دو فعال سياسی در زندان توضیح دادند.

XS
SM
MD
LG