لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۷

کميته مستقل انتخابات افغانستان: هنوز نتيجه شمارش آراء مشخص نيست


کميته مستقل انتخابات افغانستان: هنوز نتيجه شمارش آراء مشخص نيست
کميته مستقل انتخابات افغانستان: هنوز نتيجه شمارش آراء مشخص نيست
<!-- IMAGE -->

ستاد انتخاباتی حامد کرزای و ستاد انتخاباتی رقيب اصلی وی در انتخابات رياست جمهوری در افغانستان، مدعی پيروزی هستند.

دين محمد رئيس ستاد انتخاباتی آقای کرزای روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد که شمارش آراء نشان می دهد حامد کرزای با آراء چشمگيری که به دست آورده است ضرورت برگزاری دور دوم را در اين انتخابات، منتفی کرده است.

از سوی ديگر سخنگوی ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله رقيب اصلی اقای کرزای، ادعای ستاد انتخاباتی حامد کرزای را رد کرد و گفت عبدالله عبدالله مطمئناً در آراء شمارش شده پيشتاز است.

کميته مستقل انتخابات گفته است که هنوز نتايج انتخابات روشن نيست، شمارش همه آراء به يايان رسيده و نتايج به مرکز ارسال شده است.

پيش از آغاز انتخابات آقای کرزای در ميان ٣٠ کانديای رياست جمهوری پيشتاز بود. رقيب اصلی حامد کرزای کرزای، عبدالله عبدالله وزير امور خارجه پيشين افغانستان بود.

ميليون ها نفر از مردم افغانستان روز پنجشنبه به رغم تهديد های طالبان با شجاعت به پای صندوق های رأی رفتند. در همين حال حملات طالبان در قندهار و چند شهر ديگر در روز انتخابت به کشته شدن ٢٦ نفز منجر شد.

پرزيدنت اوباما روز پنجشنبه روند برگزاری انتخابات رياست جمهوری در افغانستان را موفقيت آميز خواند. رئيس جمهوری آمريکا گفت با وجود تلاشهای طالبان در جهت ايجاد فضای رعب و وحشت در افغانستان، ميزان شرکت مردم در اين انتخابات بسيار چشمگير بوده است.

XS
SM
MD
LG