لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۹

سخنان مهدی کروبی درباره قتل ترانه موسوی و خبرهای ديگر از جانباختگان و بازداشت شدگان


سخنان مهدی کروبی درباره قتل ترانه موسوی و خبرهای ديگر از جانباختگان و بازداشت شدگان
سخنان مهدی کروبی درباره قتل ترانه موسوی و خبرهای ديگر از جانباختگان و بازداشت شدگان
<!-- IMAGE -->

کانون مدافعان حقوق بشر: شرط آزادی اعضا همکاری نکردن با شيرين عبادی است

کانون مدافعان حقوق بشر می گويد شرط آزادی اعضای بازداشت شده اين کانون توقف فعاليت های حقوق بشری و همکاری نکردن با شيرين عبادی است. اين کانون روز چهارشنبه در بيانيه ای به زندانی بودن ٢ تن از اعضا کانون: عبدالفتاح سلطانی و محمد علی دادخواه اشاره کرده و نوشته است: در گفت و گوی مقامات مسئول با بازداشت شدگان کانون شرط آزادی آنها توقف فعاليتهای حقوق بشری و عدم همکاری با شيرين عبادی، ریيس کانون عنوان شده است. در اين بيانيه همچنين آمده است که زندانيان کانون مدافعان حقوق بشر تحت فشارند تا اعتراف کنند اعضا کانون خائن هستند. کانون مدافعان حقوق بشر در ادامه با تاکيد بر قانونی بودن فعاليت هايش خواهان آزادی هرچه سريعتر زندانيان سياسی و اعضا کانون مدافعان حقوق بشر شده است.

<!-- IMAGE -->

حسن قشقاوی: فرانسه با وارونه جلوه دادن حقايق علت بازداشت کلوتيد ريس را سياسی جلوه داده است

حسن قشقاوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ايران ادعا کرد فرانسه با وارونه جلوه دادن حقايق و جوسازی، پيرامون علل بازداشت کلوتيد ريس تلاش دارد بازداشتِ نامبرده را يک واکنش سياسی از سوی مقامات جمهوری اسلامی ايران قلمداد کند. اما اين ارزيابی جانبدارانه و غيرمنطقی است. کلوتيلد ريس، مدرس زبان فرانسوی در محاکمات موسوم به کودتای مخملی به همراه شماری از فعالان سياسی و مطبوعاتی در جايگاه متهمان قرار گرفت. اين شهروند فرانسوی از سوی دادگاه انقلاب اسلامی به جمع آوری اطلاعات برای سفارت فرانسه و دست داشتن در رويدادهای پس انتخابات متهم شد. اتهاماتی که دولت فرانسه قوياً آن را رد کرده است. فرانسه همچنين از مقامهای جمهوری اسلامی خواسته که اتهامات کلوتيلد ريس را پس بگيرد. رسانه ها و خبرگزاريهای غربی احتمال ميدهند بشار اسد، رييس جمهوری سوريه در سفر به تهران زمينه خروج کلوتيد ريس از ايران را فراهم کند.

<!-- IMAGE -->

مهدی کروبی: فرمانده بسيج در سناريو سازی برای پنهان کردن قتل ترانه موسوی نقش داشته است

مهدی کروبی، دبير کل حزب اعتماد ملی روز چهارشنبه اعلام کرد فرمانده نيروی مقاومت بسيج در سناريو سازی برای پنهان کردن قتل دختر جوانی به نام ترانه موسوی نقش داشته است. آقای کروبی گفت در زمانی که عده ای برآنند تا جنايت وحشتناکی را که روی داده است کتمان کنند و يا به گردن ديگری بياندازند او هرگز سکوت پيشه نخواهد کرد.

<!-- IMAGE -->

احمد زيد آبادی در زندان تحت فشار شديد

احمد زيد آبادی روزنامه نگار و دبير کل سازمان دانش آموختگانِ ايرانِ اسلامی که بدنبال وقايع پس از انتخابات اخير رياست جمهوری در ايران بازداشت شده است در زندان تحت فشار قرار گرفته تا در دادگاه، اعلام کند که فعاليت های سياسی خود را متوقف می کند. آقای زيدآبادی در تاريخ بيست وسوم خرداد در خانه ی خود بازداشت شد. طی ٦٥ روزی که از بازداشت احمد زيدآبادی می گذرد او تنها يک بار، با خانواده اش ملاقات کرده است.

XS
SM
MD
LG