لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۲

ديداری در نيومکزيکو: گفت و گوی آمريکا و کره شمالی


ديداری در نيومکزيکو: گفت و گوی آمريکا و کره شمالی
ديداری در نيومکزيکو: گفت و گوی آمريکا و کره شمالی
<!-- IMAGE -->

بيل ريچاردسون فرماندار ايالت نيومکزيکو در آمريکا گفتگوهای دو روزه ای را با دو ديپلمات کره شمالی که از آمريکا ديدن می کنند در آنچه که وی «نشانه اميدواری» در بهبود مناسبات واشنگتن و پيونگ يانگ توصيف کرد، آغاز نمود.

آقای ريچاردسون اين اظهار نظر را روز چهارشنبه طی ديدار کوتاهی با خبرنگاران در محل اقامت رسمی خود در شهر سانتا فِی مرکز ايالت نيومکزيکو، بيان داشت. در مصاحبه بعدی خود با سی اِن اِن مذاکره کننده با سابقه و نماينده پيشين آمريکا در سازمان ملل گفت نشانه هايی از کاهش تنش بين دو کشور را در گفت و شنود با ديپلمات های کره شمالی، مشاهده کرده است. آقای ريچاردسون گفت که کره شمالی به دنبال مذاکره مستقيم با امريکاست.

وزارت امور خارجه آمريکا می گويد دولت اوباما برگزاری اين جلسه را تسهيل کرده است اما فرماندار نيومکزيکو حامل هيچگونه پيامی از سوی واشنگتن برای پيونگ يانگ نيست. آقای ريچاردسون، کاخ سفيد را نمايندگی نميکند.

ايان کلی سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا گفت که هدف سياست آمريکا همچنان در جهت غيراتمی کردن شبه جزيره کره و بازگرداندن پيونگ يانگ به مذاکرات شش جانبه است که پيشنهاد کمک و مشوق های ديپلماتيک برای خلع سلاح کره شمالی را شامل می شود.

XS
SM
MD
LG