لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۵

خاتمی، کروبی و موسوی عضو مرکزی راه سبزِ اميد


بهشتی: خاتمی، کروبی و موسوی عضو مرکزی تشکيلات راه سبزِ اميد شدند و خبرهای ديگر از ايران
بهشتی: خاتمی، کروبی و موسوی عضو مرکزی تشکيلات راه سبزِ اميد شدند و خبرهای ديگر از ايران
<!-- IMAGE -->

عليرضا بهشتی: خاتمی، کروبی و موسوی عضو مرکزی تشکيلات راه سبز اميد شدند

عليرضا بهشتی، از مشاوران ميرحسين موسوی می گويد سيد محمد خاتمی، رييس جمهوری پيشين ايران مهدی کروبی، رييس مجلس دوران اصلاحات و ميرحسين موسوی، نخست وزير دوران آيت الله خمينی عضو مرکزی تشکيلات راه سبز اميد شدند. راه سبز اميد تشکلی است که به گفته عليرضا بهشتی قصد دارد ديده بان جامعه ايران باشد و نام آن را شخص ميرحسين موسوی برگزيده است.

<!-- IMAGE -->

جبهه مشارکت ايران اسلامی از مهدی کروبی حمايت کرد و توقيف روزنامه اعتماد ملی را محکوم کرد

جبهه مشارکت ايران اسلامی از بزرگترين تشکلهای منتقد دولت محمود احمدی نژاد با صدور بيانيه ای حمايت خود را از مهدی کروبی اعلام کرد. جبهه مشارکت که در انتخابات اخير از نامزدی ميرحسين موسوی حمايت کرده بود توقيف روزنامه اعتماد ملی و آنچه هتاکی ها عليه مهدی کروبی خوانده را محکوم کرده است. روزنامه اعتماد ملی به دستور سعيد مرتضوی دادستان عمومی و انقلاب تهران توقيف شد.

<!-- IMAGE -->

آيت الله بيات زنجانی، مهدی کروبی را فردی شجاع توصيف کرد

آيت الله بيات زنجانی، از مراجع تقليد شيعه با صدور بيانيه ای از مهدی کروبی، دبير کل حزب اعتماد ملی حمايت کرد و او را فردی شجاع توصيف کرد. آيت الله بيات زنجانی در اين بيانيه خواستار پيگيری دقيق موارد مطرح در نامه اخير مهدی کروبی شده و آن را ضروری دانسته است. به گفته اين مرجع تقلي به طور حتم در اسلام هيچ مصلحتی بالاتر از مصلحت عامۀ مردم و تلاش برای حفظ جان و آبروی آنان وجود ندارد.

<!-- IMAGE -->

موج سبز: محمدعلی دادخواه برای اعتراف عليه کانون مدافعان حقوق بشر زير شکنجه های جسمی است

پايگاه اطلاع رسانی موج سبز گزارش داده محمدعلی دادخواه، وکيل و مدافعِ حقوق بشر در زندان اوين برای اعتراف عليه کانون مدافعان حقوق بشر زير شکنجه های جسمی است. کانون مدافعان حقوق بشر، زير نظر شيرين عبادی، حقوق دان و برنده جايزه صلح نوبل اداره می شود. بر اساس اين گزارش محمد علی دادخواه از هفدهم تيرماه به همراه شماری از چهره های سياسی اصلاح طلب و روزنامه نگاران در بازداشت به سر می برد.

<!-- IMAGE -->

نوروز: عضو ارشد مجاهدين انقلاب اسلامی برد بر اثر ضرب و شتم در بازجويی ها به بيمارستان سپاه پاسداران منتقل شد

منابع خبری می گويند فيض الله عرب سرخی، از اعضای ارشد سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی که در زندان به سر می برد بر اثر ضرب و شتم در بازجويی ها به بيمارستان منتقل شده است. پايگاه اطلاع رسانی نوروز، وابسته به جبهه مشارکت ايرانِ اسلامی خبر داده است که آقای عرب سرخی به خاطر امتناع از حضور در دادگاههای اخير توسط ماموران مورد ضرب و شتم قرار می گيرد و پس از آن او را به بيمارستان بقيه الله، متعلق به سپاه پاسداران منتقل می کنند. اين چهره سياسی اصلاح طلب بيش از ٥٠ روز پيش در منزلش بازداشت شد.

<!-- IMAGE -->

يکصد و سی و شش نفر از مستند سازان ايرانی اعلام کردند که در جشنواره بين المللی فيلم مستند ايران شرکت نمی کنند

شب گذشته يکصد و سی و شش نفر از مستند سازان ايرانی با صدور نام های خود اعلام کردند که در جشنواره بين المللی فيلم مستند ايران موسوم به «سينما حقيقت» در سال جاری شرکت نمی کنند. در نامه اين مستند سازان آمده است ما نمی توانيم جای خالی مستندهای ساخته نشده، از وقايع اجتماعی اخير را ناديده بگيريم و به دليل ارزش و احترامی كه برای بيان حقيقت قائلايم از هرگونه حضور و شركت در اين جشنواره به عنوان دست اندركار منتقد و تماشاگر خودداری می كنيم. رخشان بنی اعتماد، بهمن کيارستمی فرهنگ آدميت و مهرداد اسكويی از جمله امضا کنندگان اين نامه هستند.

<!-- IMAGE -->

حمايت سازمان دانش آموختگان ايران و دفتر تحکيم وحدت از مهدی کروبی

سازمان دانش آموختگان ايران و دفتر تحکيم وحدت نيز با صدور بيانيه ای مشترک حمايت خود را از مهدی کروبی اعلام کردند و نسبت به عواقب برخورد با آقای کروبی هشدار دادند. در اين بيانيه آمده است سخنان هماهنگ شده تعدادی از ائمه جمعه نشان دهنده آغاز رسمی و علنی برخورد قضايی با مهدی کروبی و ساير رهبران اصلاحات است.

<!-- IMAGE -->

حمايت سازمان گزارشگران بدون مرز از کيوان صميمی و هنگامه شهيدی

سازمان گزارشگران بدون مرز از سازمان های حامی آزادی رسانه و مطبوعات که مقر آن در پاريس است به توقيف روزنامه اعتماد ملی واکنش نشان داد و با صدور اطلاعيه ای جلوگيری از انتشار اين روزنامه را محکوم کرد. سازمان گزارشگران بدون مرز در اطلاعيه خود همچنين از وضعيت روزنامه نگاران زندانی از جمله کيوان صميمی و هنگامه شهيدی ابراز نگرانی کرده و می گويد روزنامه نگاران نيز همچون ديگر دستگيرشدگان اعتراضات اخير ايران شکنجه شده اند. همچنين پانصد تَن از متفکران دانشمندان و هنرمندان آلمان با امضای طوماری موارد نقض حقوق بشر و نوع رفتاری که با زندانيان در زندانهای جمهوری اسلامی شده را با صدر اعظم آلمان و وزارت امور خارجه آن کشور در ميان گذاشتند.

XS
SM
MD
LG