لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۷

جلسه مديرمسئول روزنامه اعتماد ملی با مسئولان قضايی و خبرهای ديگر از ايران


جلسه مديرمسئول روزنامه اعتماد ملی با مسئولان قضايی و خبرهای ديگر از ايران
جلسه مديرمسئول روزنامه اعتماد ملی با مسئولان قضايی و خبرهای ديگر از ايران
<!-- IMAGE -->

سخنان آيت الله العظمی يوسف صانعی در گرگان

آيت الله العظمی يوسف صانعی، از مراجع تقليد شيعه، طی سخنانی در شهر گرگان، از مردم خواست تا از رسانه هايی که به گفته او دروغ می گويند و به مردم توهين و آنان را تحقير می کنند، دوری کنند و آنها را باور نکنند. آيت الله صانعی در اين سخنرانی گفت امروز تمام تلاش جنايتکاران اين است که مردم را نا آگاه نگه دارند و از کوچکترين آگاهی می ترسند و حتی از اينکه مردم در گورستان ها برای فوت شدگان فاتحه بخوانند می ترسند. آيت الله صانعی در بخش ديگری از سخنانش خواستار آزادی همه زندانيان روزهای پس از انتخابات تا پيش از آغاز ماه رمضان شد.

<!-- IMAGE -->

جلسه مدير مسئول روزنامه اعتماد ملی با مسؤلان قضايی

محمد جواد حق شناس، مديرمسئول روزنامه اعتماد ملی، روز سه شنبه، با مسؤلان قضايی جلسه خواهد داشت. به گفته اسماعيل گرامی مقدم، سخنگوی حزب اعتماد ملی، اين جلسه به منظور مطرح شدن دغدغه های مسؤلان قضايی درباره عملکرد روزنامه اعتماد ملی برگزار می شود. از سوی ديگر، محمد جواد حق شناس گفته است که درباره توقيف اين روزنامه، با سعيد مرتضوی، دادستان عمومی و انقلاب تهران گفتگو کرده است. به گفته آقای حق شناس، سعيد مرتضوی علت توقيف اعتماد ملی را مصاحبه فرزند مهدی کروبی، درباره نامه پدرش به اکبر هاشمی رفسنجانی، رييس مجلس خبرگان رهبری، و انتشارِ مصاحبه مهدی کروبی در شماره روز يکشنبه اعلام کرده است. آقای کروبی در مصاحبه ای که در سايت حزب اعتماد ملی منتشر شد، از مواضعِ خود در خصوصِ نوشتن نامه به اکبر هاشمی رفسنجانی برای بررسی موضوعِ تجاوز جنسی به شماری از دختران و پسرانِ بازداشت شده در روزهای پس از انتخابات دفاع کرد.

<!-- IMAGE -->

فرهاد تجری از مهدی کروبی خواست تا مستندات خود در مورد تجاوز جنسی را به مجلس ارائه کند

فرهاد تجری، نماينده اصولگرای مجلس شورای اسلامی و نايب رييس کميسيون قضايی و حقوقی مجلس، از مهدی کروبی، دبيرکل حزب اعتماد ملی خواست تا مستندات خود در مورد تجاوز جنسی به بازداشت شدگان روزهای پس از انتخابات را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند. آقای کروبی پيش از اين در نامه ای به اکبرهاشمی رفسنجانی، رييس مجلس خبرگان رهبری، از او خواسته بود تا موضوعِ تجاوز جنسی به دختران و پسران بازداشت شده در زندان ها را بررسی کند.

محمود هاشمی شاهرودی با حکم آيت الله خامنه ای به عنوان عضو جديد شورای نگهبان منصوب شد

محمود هاشمی شاهرودی، رييس پيشين قوه قضاييه، با حکم آيت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، به عنوان عضو جديد شورای نگهبان منصوب شد. آقای شاهرودی که جای خود را در قوه قضاييه به صادق لاريجانی داده است، بر اساس دستور رهبر جمهوری اسلامی به مدت پنج سال به عضويت مجمع تشخيص مصلحت نظام نيز در آمد.

<!-- IMAGE -->

فرانسه از جمهوری اسلامی خواست اتهامات وارد شده به کلوتيد ريس را پس بگيرد

فرانسه روز دوشنبه از تهران خواست تا اتهامات وارد شده عليه يک دختر جوانِ فرانسوی که در ايران بازداشت شده است را پس بگيرد. کلوتيد ريس ٢٤ ساله، از سوی مقامات امنيتی ايران به جاسوسی متهم شده است. کلوتيد ريس، معلمِ زبان فرانسه و دانشيار دانشگاهی در اصفهان، در روزهای پس از انتخابات هنگام خروج از ايران در فرودگاه تهران بازداشت شد. يکی از اتهام های او، ارسال ايميل و عکس از تظاهرات مردم معترض به نتيجه انتخابات در اصفهان اعلام شده است. به گزارش خبرگزاری فرانسه، برنارد کوشنر، وزير امور خارجه فرانسه تاييد کرده است که پاريس، وثيقه ای به ارزش تقريبی دويست و هشتاد هزار دلار برای آزادی کلوتيد ريس در اختيار دستگاه قضايی جمهوری اسلامی گذاشته است. مقامات قضايی فرانسه می گويند کلوتيد ريس بي گناه است. وزير امور خارجه فرانسه گفته است که نيکلاس سارکوزی، رييس جمهوری فرانسه، مستقيما با بشار اسد، رييس جمهوری سوريه گفتگو کرده است تا برای آزادی اين شهروند فرانسوی در ايران تلاش کند.

<!-- IMAGE -->

منوچهر متکی خواستار تجديد نظر در نوع رفتار مقامات سعودی با حجاج ايرانی شد

منوچهر متکی، وزير امور خارجه دولت محمود احمدی نژاد در ديدار خداحافظی با سفير عربستان سعودی در تهران گفت ادامه حضور حجاج و عمره گذاران ايرانی در عربستان منوط به تجديد نظر در نوعِ رفتار مقامات سعودی با حجاج ايرانی است. اين خبرگزاری توضيح بيشتری در اين باره نداده است.

XS
SM
MD
LG