لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۹

روزنامه اعتماد ملی روز دوشنبه منتشر نشد


روزنامه اعتماد ملی روز دوشنبه منتشر نشد
روزنامه اعتماد ملی روز دوشنبه منتشر نشد
<!-- IMAGE -->

دادستانی تهران روزنامه منتقد دولت «اعتماد ملی» را موقتاً توقیف کرد. این روزنامه پس از آن توقیف شد که روز یکشنبه اظهارات مهدی کروبی خطاب به امامان جمعه و پیش از آن نامه او به اکبر هاشمی رفسنجانی را درباره تجاوز به جوانان در زندان ها چاپ کرد.

سحام نیوز، سایت خبری حزب اعتماد ملی روز دوشنبه نوشت مسئولان دادستانی دستور توقیف روزنامه را روز یکشنبه صادر کردند و اعتماد ملی روز دوشنبه منتشر نشد.

مهدی کروبی در نامه خود خطاب به اکبر هاشمی رفسنجانی خواستار رسیدگی به وضعیت زندان ها و زندانیان حوادث اخیر شد و گفت دختران و پسران در بازداشتگاه ها مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند. این اظهارات موجب خشم حاکمیت جمهوری اسلامی شد و رییس مجلس شورای اسلامی این سخنان را بی اساس خواند.

علت توقيف روزنامه اعتماد ملی آن طور که حسين کروبی، فرزند مهدی کروبی به سحام نیوز گفته است، چاپ نامه کروبی در پاسخ به هتاکی های صورت گرفته نسبت به وی دانست.

پیشتر در سحام نیوز، سایت خبری حزب اعتماد ملی، مهدی کروبی شماری از ائمه جمعه را به سوء استفاده از جايگاه نماز جمعه و اهانت به آن متهم کرد و گفت: «اين افراد سعی دارند با تهمت، افترا و دروغ دين فروشی کنند.»

محمد جواد حق شناس مدیر مسئول روزنامه اعتماد ملی روز دوشنبه به ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی گفت: «شب گذشته نمايندگان دادستانی تهران با حضور در دفتر و چاپخانه روزنامه اعتماد ملی، اعلام کردند شماره روز دوشنبه روزنامه نبايد منتشر شود.

از سوی دیگر سعید مرتضوی، دادستان تهران، ضمن تکذیب خبر توقیف روزنامه اعتماد ملی به خبرگزاری مهر گفت: «علت عدم توزيع اين روزنامه در روز دوشنبه وجود مشکلات چاپخانه بوده و اين روزنامه توقيف نشده است.»

XS
SM
MD
LG