لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۱

وزیر بهداشت دولت اوباما از مفاد طرح خدمات درمانی دفاع می کند


وزیر بهداشت دولت اوباما از مفاد طرح خدمات درمانی دفاع می کند
وزیر بهداشت دولت اوباما از مفاد طرح خدمات درمانی دفاع می کند
<!-- IMAGE -->

وزیر بهداشت دولت باراک اوباما، رییس جمهوری ایالات متحده می گوید منتقدان طرح اصلاح بیمه خدمات درمانی برای شکست این مصوبه از تاکتیک های هراس انگیز بهره می جویند.

کتلین سبلیوس، وزیر خدمات بهداشتی و انسانی روز یکشنبه منتقدانی را که ادعا می کنند طرح رییس جمهوری باعث تسهیل مرگ افراد سالخورده که از آن «تابلوی مرگ» نام می برند، به باد انتقاد گرفت.

انتقادات سبلیوس در حالی مطرح شد که جنجال های فراوانی پیرامون احتمال عدم تصویب تبصره قانونی ارایه مشاوره به افراد سالخورده و خانواده هایشان در سال های آخر حیات، پدید آمده است.

وی در ضمن از طرح بیمه دولتی بهداشت عمومی که در رقابتی تنگاتنگ با شرکت های بیمه خصوصی قرار دارد و رییس جمهوری در گذشته از آن حمایت کرده بود، عقب نشینی کرد.

سبلیوس در مصاحبه خود با تلویزیون ای بی سی گفت دولت آمادگی دارد تا در قبال شرکت های بیمه ای که مستقل از دولت عمل می کنند و توانایی پوشش حدود ۵۰ میلیون آمریکایی بدون بیمه را دارند، مصالحه کند.

جمهوری خواهان می گویند ممکن است از موضع سیاسی شرکت های بیمه خصوصی جایگزین طرح دولتی شوند اما در نهایت شرکت های خصوصی با زیان های بسیاری روبرو خواهند شد.

XS
SM
MD
LG