لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۰

پرزیدنت اوباما و رویارویی با بزرگترین آزمایش دوران ریاست جمهوری اش


پرزیدنت اوباما و رویارویی با بزرگترین آزمایش دوران ریاست جمهوری اش
پرزیدنت اوباما و رویارویی با بزرگترین آزمایش دوران ریاست جمهوری اش
<!-- IMAGE -->

طرح پیشنهادی پرزیدنت اوباما درباره تامین بیمه های درمانی برای تمام آمریکایی ها همچنان مورد ابراز نظرهای موافق و مخالف قرار دارد. رییس جمهوری و قانون گذاران دموکرات در حمایت از این طرح در جلسات مختلفی در شهرها شرکت کرده و با مردم به پرسش و پاسخ پرداخته اند.

در حالی که طرح پیشنهادی پرزیدنت اوباما درباره رفرم نظام بیمه های درمانی با موافقت ها و مخالفت های فراوانی روبرو شده، موافقان از آگهی های تلویزیونی برای ابراز نظرهای خود استفاده کرده و مخالفان به برگزاری تظاهرات و اعتراض در جلسات عمومی که به همین منظور برگزار می شود، پرداخته اند.

با این همه، رییس جمهوری آمریکا که با بزرگترین آزمایش دوران ریاست جمهوری اش روبرو شده، تلاش می کند تا کسانی را که نگران هزینه بسیار سنگین این طرح هستند، در جزئیات طرح پیشنهادی خود قرار داده و مزایای آن را بر شمارد.

پرزیدنت اوباما روز شنبه با شرکت در جلسه ای در یکی از دبیرستان های شهر "Grand Junction" در ایالت غربی کلورادو باز هم به این مساله مهم پرداخت. اوباما با اشاره به میلیون ها نفر از کسانی که بیمه هایشان مورد قبول شرکتها واقع نمی شود زیرا از پیش دچار بیماری های مختلف بوده اند، یا هزارها نفر از شهروندانی که به مناسبت ابتلای به بیماری، بیمه هایشان ملغی شده گفت این چیزی است که شاید همه ما گاهی در مباحثه های خود آن را فراموش می کنیم. اینها افراد سخت کوشی هستند که تفاوتی با دیگران ندارند اما از سوی شرکت های بیمه ای که پوشش آنان را نفی می کنند، یا ارقامی برای سهم بیمه آنان می خواهند که توان پرداختش را ندارند یا پوشش بیمه درمانی آنان را لغو می کنند، به گروگان گرفته شده اند.

پرزیدنت اوباما در همین رابطه در پیام هفتگی رادیویی خود ساعاتی پیش از حضورش در "Central High School" ایالت کلورادوگفته بود «اینها قصه هایی هستند که گفته نشده اند. داستان هایی از نظام بیمه های درمانی ما که برای صنعت بیمه بهتر فعالیت می کند تا برای مردم آمریکا، برای همین است که ما برای تصویب لایحه رفرم بیمه های درمانی که در نهایت شرکت های بیمه را پاسخ گو خواهد کرد، تلاش می کنیم.»

رییس جمهوری و برخی از قانون گذاران جمهوری خواه یا حزب مخالف همزمان با افزایش آهنگ عصبانیت در صدای مخالفان، خواهان آرامش و رعایت احترام بیشتر در مباحثه های جاری در مورد لایحه بیمه های درمانی شده اند.

پرزیدنت اوباما می خواهد تمام شهروندان آمریکایی بتوانند امکان انتخاب را بین استفاده از خدمات درمانی عمومی (دولتی) یا طرح های ارائه شده از سوی شرکت های بیمه خصوصی در اختیار داشته باشند.

XS
SM
MD
LG