لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۵

کاندیداهای ریاست جمهوری افغانستان اولین مناظره خود را برگزار کردند


کاندیداهای ریاست جمهوری افغانستان اولین مناظره خود را برگزار کردند
کاندیداهای ریاست جمهوری افغانستان اولین مناظره خود را برگزار کردند
<!-- IMAGE -->

سه کاندیدای احراز مقام ریاست جمهوری افغانستان در اولین مناظره انتخاباتی شرکت کردند.

پرزیدنت حامد کرزی، اشرف غنی، وزیر پیشین دارایی و رمضان بشر دوست وزیر برنامه ریزی افغانستان، در مناظره ای که در سراسر افغانستان پخش شد شرکت داشتند.

عبدالله عبدالله، وزیر پیشین امور خارجه که از رقیبان اصلی به شمار می رود در این مناظره شرکت نکرد.

رادیو اروپای آزاد، رادیو آزادی که هزینه آن را ایالات متحده آمریکا تامین می کند میزبانی مناظره را به عهده داشت.

حامد کرزی از دولت خود در هفت سال گذشته دفاع کرد که توانسته است برای مردم افغانستان کار ايجاد کند و وضغ اقتصادی کشور را بهبود بخشد و امکانات آوزشی بويژه برای زنان به وجود آورد. آقای کرزی اذعان داشت که وضعيت امنيت در افغانستان مطلوب نيست.

<!-- IMAGE -->

اشرف غنی وزیر پیشین دارایی افغانستان که کمپين خود را از يک چادر در کنار جاده به پيش می برد تکيه خود را بر روی مبارزه با فساد مالی در دولت آينده خود گذاشت.

از سوی ديگر روز یکشنبه وزیر دفاع افغانستان گفت نمی تواند قول دهد که امنیت کامل را برای انتخابات بیستم ماه اوت تامین کند ولی دولت برای حفاظت از حوزه های رای گیری نهایت کوشش خود را به عمل خواهد آورد. عبدالرحیم وردک به خبرنگاران گفت دولت از هیچ تلاشی برای جلوگیری از حملات فروگذار نخواهد کرد ولی منابع کافی برای تامین کامل امنیت وجود ندارد.

طالبان به مردم افغنستان هشدار داده اند که در انتخابات شرکت نکنند و برخوردهای خشونت آمیز آنان در روزهای قبل از برگزاری انتخابات آن کشور افزایش یافته است.

XS
SM
MD
LG