لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۰

احمدی نژاد دو زن را به عنوان وزیر معرفی کرد


احمدی نژاد دو زن را به عنوان وزیر معرفی کرد
احمدی نژاد دو زن را به عنوان وزیر معرفی کرد
<!-- IMAGE -->

محمود احمدی نژاد می گوید دست کم سه زن را در کابینه خود معرفی می کند. این اولین بار در تاریخ سی ساله جمهوری اسلامی است که زنان به عنوان وزیر معرفی می شوند.

آقای احمدی نژاد در اظهارات تلویزیونی روز یکشنبه خود گفت فاطمه آجرلو را به عنوان وزیر رفاه و مرضیه وحید دستجردی را به عنوان وزیر بهداشت کابینه دولت دهم معرفی می کند.

مرضیه وحید دستجردی که متخصص زنان و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران است، در مجلس چهارم و پنجم به مدت هشت سال نماینده تهران در مجلس بود.

فاطمه آجرلو نماینده کرج در مجلس است. رشته تحصیلی او روانشناسی بالینی است و در حوزه علمیه نیز تحصیل کرده است. او پیشتر مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد کرج و مسئول بسیج دانشجویی واحد خواهران استان تهران بود.
آقای احمدی نژاد از انتخاب دست کم یک وزیر زن دیگر در کابینه خبر داد.

فرخ رو پارسا و مهناز افخمی از جمله زنان وزیر ایرانی در پیش از انقلاب هستند. خانم پارسا پس از انقلاب به اتهام فساد اعدام شد و خانم افخمی که اکنون در آمریکا زندگی می کند، رئیس بنیاد مطالعات ایرانیان است.

محمود احمدی نژاد پیشتر، برای دومین بار در مقام ریاست جمهوری اسلامی ایران سوگند یاد کرد. اعلام پیروزی او در انتخابات ۲۲ خرداد، موجی از اعتراضات گسترده مردمی و بحران سیاسی عمده ای را در ایران موجب شد و کاندیداهای دیگر ضمن اعتراض به نتایج انتخابات اعلام کردند که در آن تقلب شده است.

XS
SM
MD
LG