لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۴

برنامه تجمع مخالفان و موافقان کروبی در مقابل دفتر روزنامه اعتماد ملی و چند خبر کوتاه ديگر از ايران


برنامه تجمع مخالفان و موافقان کروبی در مقابل دفتر روزنامه اعتماد ملی و چند خبر کوتاه ديگر از ايران
برنامه تجمع مخالفان و موافقان کروبی در مقابل دفتر روزنامه اعتماد ملی و چند خبر کوتاه ديگر از ايران
<!-- IMAGE -->

مخالفان و موافقان کروبی می گويند روز دوشنبه در مقابل دفتر روزنامه اعتماد ملی تجمع می کنند

گروهی در حاشيه نماز جمعه تهران اعلام کردند عصر شنبه در اعتراض، به نامه کروبی در مقابل روزنامه اعتماد ملی تجمع خواهند کرد. مهدی کروبی مديرمسئول روزنامه اعتماد ملی در نامه ای از دادستان تهران خواستار تامين امنيت دفتر روزنامه شد. آقای کروبی می گويد در شرايط حساس فعلی چنين اقدامی می تواند عواقب غير قابل پيش بينی داشته باشد. آقای کروبی همچنين از هواداران روزنامه اعتماد ملی خواسته تا روز دوشنبه در مقابل دفتر اين روزنامه تجمع کنند.


<!-- IMAGE -->

کلوتيلد ريس، شهروند فرانسوی زندانی در ايران، روز جمعه با سفير فرانسه در ايران ملاقات کرد

به گفته مقام های فرانسوی، سفير فرانسه در ديدار با کلوتيلد ريس به او اطمينان خاطر داد که مقام های فرانسوی در حال انجامِ تمامِ تلاش خود برای آزادی او هستند. از زمان بازداشت کلوتيد ريس، در اول ماه ژوئيه، اين دومين باری بود که سفير فرانسه با اين آموزشيار ملاقات داشت. خانم ريس و نازک افشار، کارمند بخش فرهنگی سفارت فرانسه، همراه با ده ها تن ديگر روز شنبه ١٧ مرداد در دادگاه، حضور يافتند. مقام های فرانسوی می گويند خانم ريس ابراز اميدواری کرده که در روزهای آينده آزاد شود

<!-- IMAGE -->

احتمال دارد بازگشايی دانشگاه های ايران به تعويق بيافتد

خبرگزاری مهر دليل احتمال تعويق در بازگشايی دانشگاه های ايران را تهديد آنفلونزای خوکی اعلام کرده است. رضا عامری قائم مقامِ معاونت آموزشی وزارت علوم گفته است تغيير، در زمان آغاز سال تحصيلی دانشگاه ها، در صورت اعلام وزارت بهداشت بررسی می شود. از سوی ديگر موج سبز آزادی به نقل از شخصيکه او را يک منبعِ مطلع در وزارت علوم خوانده، خبر داده است که طرحِ تعويق احتمالی بازگشايی دانشگاه ها با هدف جلوگيری از اعتراضات دانشجويان مطرح شده است. قائم مقامِ معاونت آموزشی وزارت علوم در گفتگو با مهر تاکيد کرده است در حال حاضر تقويمِ سال تحصيلی مانند سالهای گذشته است و آغاز سال تحصيلی به صورتِ رسمی روز اول مهر ماه خواهد بود.

<!-- IMAGE -->

مراسم معارفه صادق لاريجانی به تعويق افتاد

مراسمِ معارفه ی صادق لاريجانی به عنوانِ رييس جديد قوه قضاييه ايران که قرار بود روز شنبه برگزار شود، به تعويق افتاد. هرچند هنوز دليلی برای اين تاخير عنوان نشده اما برخی منابع، آن را بی ارتباط با وقايعِ اخير ايران و محاکماتی که در جريان است، نمی دانند.

<!-- IMAGE -->

دانشجويانِ ساکنِ خوابگاه دانشگاه تهران به دليلِ الله اکبر گفتن تهديد و توبيخ شده اند

خبرنامه اميرکبير به نقل از دانشجويان ساکن خوابگاه دخترانه فاطميه گزارش داده است مسئولان دانشگاه حدود ساعت ١٠ شب، هنگامی که صدای الله اکبر از پشت بام های منازل، بر می خيزد، با گشت زنی اقدام به شناسائی شماره اتاق هايی کرده اند که از آنها صدای الله اکبر می آمده. اين دانشجويان می گويند، مسئولين دانشگاه، سپس با احضار دانشجويان ساکن اتاق های شناسايی شده، آنها را توبيخ و همچنين تهديد به برخوردهای جدی تر ماننده ارسال پرونده به حراست کرده اند. به نوشته امير کبير پيش از اين، در خوابگاه های دانشگاه صنعتی شريف نيز، مقام ها، اقدامات مشابهی انجام داده بودند.

<!-- IMAGE -->

پس از دو ماه دسترسی به ياهو مسنجر در ايران بار ديگر امکان پذير شد

سرويس به ياهو مسنجر بعد از انتخابات رياست جمهوری در ايران برای مدتی از دسترس عمومی خارج شده بود و اکنون دوباره قابل دسترسی است. همزمان با انتخابات رياست جمهوری در ايران برخی از وسايل خدمات ارتباط جمعی محبوب در ايران همچون ياهو مسنجر و اس ام اس قطع شد و بر اساس گزارشها افزايش فيلترينگ سايت ها منجر به کاهش سرعت اينترنت شده بود.

XS
SM
MD
LG