لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۹

ديدار سناتور جيم وب با رئيس دولت نظامی برمه و چند خبر کوتاه ديگر از جهان


ديدار سناتور جيم وب با رئيس دولت نظامی برمه و چند خبر کوتاه ديگر از جهان
ديدار سناتور جيم وب با رئيس دولت نظامی برمه و چند خبر کوتاه ديگر از جهان

<!-- IMAGE -->

پرزيدنت اوباما در ارتباط با لایحه ی بهداشتِ عمومی دیداری مردمی در غرب آمریکا داشت

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، برای رساندنِ پیامِ مربوط به لزومِ تصویبِ لایحه ی بهداشتِ عمومی، روز جمعه دیداری مردمی در غرب آمریکا داشت. این دیدار و جلسه ی پرسش و پاسخ در ایالَتِ مونتنا در حالی صورت گرفت که در روزهای اخیر بحث در مورد لایحه ی بهداشتِ عمومی در آمریکا شدت گرفته است. آقای اوباما در این جلسه ی یک ساعته تاکید کرد بر اساسِ اصلاحات پیشنهادی او، شرکتهای بیمه ی درمانی نمی توانند به بیماران خدمات بهداشتی ارائه نکنند. بیش از هزار نفر در جلسه پرسش و پاسخِ روز جمعه حضور داشتند. در این هفته جلساتِ متعددی برای بررسیِ لایحه ی بهداشتِ عمومی برگزار شد که در آنها قانونگذارانِ دمکرات، با اعتراض هایِ تندِ برخی شرکت کنندگان روبرو شدند.

<!-- IMAGE -->

سناتور جیم وِب با رئيس دولت نظامی برمه ديدار کرد

سناتور جیم وِب نماینده ی دمکراتِ سنای آمریکا از ایالت ویرجینیا چند روز پس از محکومیتِ آنگ سان سو چیرهبر آزادیخواهِ برمه، وارد آن کشور شد و امروز، شنبه، با ژنرال «تا شو» رئيس دولت نظامی برمه ديدار کرد. اين اولين ديدار يک مقام بلندپايه آمريکایی با دولت نظامی برمه است و همچنين اولين بار در ده سال اخير است که يک عضو کنگره آمريکا از برمه ديدار رسمی بعمل می آورد. کاخ سفيد و وزارت امور خارجه آمريکا اعلام کرده اند که آقای وب حامل هيچ پيامی از سوی پرزيدنت اوباما نيست. جيم وب پس از سفر به لائوس در سفری به پنج کشور آسيائی وارد برمه شد. اقای وب بعنوان رئيس کميسيون روابط خارجی سنای آمريکا برای خاور نزديک و اقيانوسيه به اين سفر رفته است.


<!-- IMAGE -->

مخالفان هوگوچاوز: لایحه جدیدِ کوبایی کردن نظامِ آموزشی ونزوئلا است

مجلس ونزوئلا روز گذشته لایحه جدیدِ برنامه های آموزشی در مدارسِ آن کشور را با اکثریت آرا تصویب کرد. سندیکای آموزگاران با ۵۵ هزار عضو در کنارِ دیگر سازمان هایِ دانشجویی مخالفِ تصویب این لایحه بودند . مخالفان دولتِ کاراکاس نگرانی خود را نسبت به سیاست های هوگو چاوز رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کردند و تصویبِ این قانون را آغاز تدریسِ ایدئولوژیِ سوسیالیستی در مدارس آن کشور و کوبایی کردن نظامِ آموزشی خوانده اند. بر اساس گزارش های موجود تظاهراتِ مخالفان و موافقانِ قانون جدیدِ آموزشی در ونزوئلا در خارج از ساختمانِ مجلسِ آن کشور به خشونت انجامید . پلیس با استفاده از گاز اشک آور و آبِ فشار قوی اقدام به متفرق کردنِ تظاهر کنندگان کرد. حداقل ده نفر در این درگیری زخمی شدند.

<!-- IMAGE -->

اشغال کُولوسیوم شهر رم توسط نگهبانان در اعتراض به واگذاریِ این مکان به بخش خصوصی

در ایتالیا چندین نفر از نگهبانان با اشغالِ کُولوسیوم آمفی تأترِ تاریخیِ شهرِ رم، مخالفت خود را با واگذاریِ این مکان به بخش خصوصی اعلام کردند. این اقدام با حمایتِ بخشی از کارکنان آن مکان نیز ، همراه شد. معترضین نگرانی خود را نسبت به آینده ی موقعیتِ شغلیِ خود ابراز داشتند و تا زمانی که نماینده ای از طرف دولت با معترضین دیدار نکرد اشتغال کولُسیومِ رم نیز ادامه یافت.

<!-- IMAGE -->

مسمومیت ٦٠٠ کودک در چين به دليل زندگی در نزدیکیِ یک کارخانه ی ذوبِ سرب و قَلع

تعدادِ کودکانِ مسموم در ایالتِ شمالیِ شان شین در چین همچنان رو به افزایش است. حدود ٦٠٠ کودک از ٧٣١ کودکی که در نزدیکیِ یک کارخانه ی ذوبِ سرب و قَلع زندگی می کنند به مسمومیت دچار شده اند. این کارخانه بعلتِ آلوده کردنِ محیط زیست و مسمومیت کودکان از سوی مقامات تعطیل شد. تا کنون یکصد و ٦٦ کودکِ مسموم ، در بیمارستان بستری شده اند. دولت تصمیم دارد ، در دو سال آینده ، تمامی ٥٨١ خانوار که در ٥٠٠ متری این کارخانه س ذوب فلزات قرار دارند را جابجا کند.

XS
SM
MD
LG