لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۶

نخست وزیر هند می گوید تروریسم را ریشه کن خواهد ساخت


<!-- IMAGE -->

مان موهان سینگ، نخست وزیر هند، در شصت و دومین سالگرد استقلال کشور قول داده است تروریسم را ریشه کن سازد و اقتصاد هند را احیا کند.

سینگ روز شنبه در مراسمی در محل قلعه تاریخی سرخ در دهلی نو، گفت دولت گام هایی برای از بین بردن تروریسم برداشته است، و بی آن که از پاکستان نام ببرد اظهار داشت هند می خواهد با همسایگانش در صلح زندگی کند.

آیین های روز استقلال، نخستین مراسم از زمان حملات تروریستی مرگبار در مومبای در نوامبر گذشته است و در حالی برگزار می شود که هند سعی دارد گسترش ویروس مرگبار آنفلوآنزای خوکی را مهار کند.

سبنگ همچنین متعهد شد شورشیان مائوئیست را سرکوب کند، آنها چندین بار به نیروهای امنیتی در شرق هند حمله کرده اند.

نخست وزیر، اقتصاد را یکی از بزرگترین چالش های هند نامید و قول داد به بهبود نرخ رشد اقتصادی کشور کمک کند و از زارعین و فقیران در برابر خشکسالی گسترده حفاظت کند.

در کشمیر زیر کنترل هند، جدایی خواهان سالگرد استقلال هند را با اعتصاب برگزار کردند و بخش هایی از دره هیمالیا را بستند. روز جمعه پلیس در کشمیر برای متفرق ساختن معترضین مخالف هند، به گاز اشک آور متوسل شد.

روز جمعه همچنین، هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای از فدارکاری ها و از خود گذشتگی های هندیان برای کسب استفلال و تاسیس یک دموکراسی تجلیل کرد.

XS
SM
MD
LG