لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۳

مراسم معارفه صادق لاريجانی به عنوان رييس قوه قضاييه و چند خبر کوتاه ديگر از ايران و جهان


مراسم معارفه صادق لاريجانی به عنوان رييس قوه قضاييه و چند خبر کوتاه ديگر از ايران و جهان
مراسم معارفه صادق لاريجانی به عنوان رييس قوه قضاييه و چند خبر کوتاه ديگر از ايران و جهان
<!-- IMAGE -->

شخصيت های جديدی جای اعضای قديمی و پرسابقه ترِ هسته مرکزی فتح را پر کردند

محمود عباس، رئيس تشکيلات خودگردان فلسطينيان روز پنجشنبه در جلسه پايانی ششمين کنگره ملی فلسطينيان نتيجه رسمی انتخابات اعضای کميته مرکزی جنبش فتح را اعلام کرد. اشخاص برجسته جديدی از جمله، مروان برغوثی، دبير سابق جنبش فتح، که در حال حاضر در اسارت اسرائيل به سر می بَرد جای اعضای قديمی و پرسابقه ترِ هسته مرکزی فتح را پر کردند.

<!-- IMAGE -->

کره شمالی تلويزيون کره جنوبی را به امواج شبکه های رسمی تلويزيونی خود اضافه کرده است

گرچه بسياری از برنامه های تلويزيونیِ کره جنوبی با دقت و وسواس زياد از زير تيغ سانسور پيونگ يانگ می گذرد اما از نظر برخی از کارشناسانِ کره شمالی از آنجا که مردمِ آن کشور همواره با احساسی آميخته با حسرت و غِبطه به وضعيت زندگی مردم در کشور همسايه خود، کره جنوبی می نگرند پخشِ بخشهايی از نابسامانيهای اجتماعیِ کره جنوبی به بهره برداری تبليغاتیِ دولتِ کره شمالی کمک می کند.

<!-- IMAGE -->

بنا بر اعلام بانک مرکزی ایران نرخ تورم در ماه گذشته پایین آمده است

هرچند به اعتقاد برخی اقتصاددانان این کاهش، با توجه به بی ثباتی وضعیت اقتصادی در ایران و سیاست های به اصطلاح انبساطی به ویژه در دوره ی ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد تأثیر چندان مثبتی بر رونق اقتصادی ایران نمی گذارد. نرخ تورم در پایان سال گذشته بیش از ۲۵ درصد بود.

<!-- IMAGE -->

هشدار بيش از دويست نفر از مديران ارشد جمهوری اسلامی درباره حذف اصلاح طلبان

بيش از دويست نفر ازکسانی که در ۳۰ سال گذشته از مديران ارشد جمهوری اسلامی بوده اند در نامهای نگرانی خود را از آنچه اصرار برای حذف بخش مهمی از نيروهای اصيل انقلاب و اصلاحطلب ناميده اند عنوان کردند. در اين نامه که به امضای حدود دويست و پنجاه مديرِ ارشدِ کنونی و سابقِ جمهوری اسلامی ايران رسيده نسبت به بيتوجهی ، به نظر مردم در انتخاباتِ اخيرِ رياست جمهوری و تشديد بحران در ايران هشدار داده شده است. امضا کنندگانِ اين نامه پيشنهاد داده اند نظرهای انتقادی و راهحلهای اصلاحی مراجع عِظام استادان دانشگاهها نخبگان کشور و همچنين آقايان اکبر هاشمی رفسنجانی سيدمحمد خاتمی ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، را بايد جِدی قلمداد کرد.

<!-- IMAGE -->

روز شنبه مراسم معارفه صادق لاريجانی به عنوان رييس قوه قضاييه برگزار می شود

اين مراسم در حقيقت پايانی است بر فعاليت آيت الله سيد محمود هاشمی شاهرودي. انتصاب رييس قوه قضاييه از جمله وظايف رهبری نظام جمهوری اسلامی ايران است که براساس اصل ۱۵۷ قانون اساسی است.

XS
SM
MD
LG