لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۲

صدای آمریکا می گوید برای آزادی یک خبرنگار پاکستانی تلاش می کند


صدای آمریکا می گوید برای آزادی یک خبرنگار پاکستانی تلاش می کند
صدای آمریکا می گوید برای آزادی یک خبرنگار پاکستانی تلاش می کند
<!-- IMAGE -->

صدای آمریکا می گوید برای فراهم آوردن موجبات آزادی یک خبرنگار پاکستانی با آژانس های گوناگون دولت کار می کند.

پیشتر، در روز جمعه، منابع خبری گزارش دادند مقامات اداره مهاجرت آمریکا یک خبرنگار پاکستانی را که برای رادیو دیوا، وابسته به صدای آمریکا، گزارش می فرستد و ستیزه گران طالبان خانه اش را ماه پیش در شمال غربی پاکستان ویران کردند، بازداشت کرده اند.

یک مقام اداره مهاجرت تأیید کرد که رحمان بونیری، روز یکشنبه هنگام ورود به فرودگاه بین المللی دالس در حومه واشنگتن بازداشت شد. مقامات دلیلی برای این اقدام ارائه نداده اند.

بونیری با ویزای معتبری که سفارت آمریکا در اسلام آباد صادر کرد، و به او اجازه می دهد یک سال در آمریکا کار کند، سفر می کرد.

صدای آمریکا روز جمعه در بیانیه ای گفت برای حل هر مسأله ای که موجب بازداشت بونیری شد، با هیأت مدیره ناظر بر برنامه های رادیویی و تلویزیونی دولت آمریکا – بی بی جی – و دیگر آژانس های دولتی فعالیت می کند.

کمیته حفاظت از روزنامه نگاران نیز از بازداشت بونیری انتقاد کرده است و می گوید تعدادی از گزارشگران پاکستانی که ممکن است اخیراً از طالبان انتقاد کرده باشند، هدف خشونت و ارعاب قرار گرفته اند.

دوستان آقای بونیری می گویند او قصد نداشت در آمریکا بماند، بلکه می خواست در پی تهدید هایی که دریافت می کرد، مدتی را در خارج از پاکستان بگذراند.

ماه پیش، گروهی از ستیزه گران به خانه بونیری در شمال غربی پاکستان رفتند و گفتند دستور دارند خانه را منفجر کنند.

او گفت ستیزه گران به ۱۱ عضو خانواده اش اجازه دادند خارج شوند. سپس خانه در جستجوی اشیا و کالاهای ارزشمند زیرو رو کردند و بعد آن را با مواد منفجره درهم کوبیدند.

این روزنامه نگار گفت ستیزه گران تهدید کردند که به اقدامات بیشتری علیه او دست خواهند زد.

XS
SM
MD
LG